Polona Hercog želi v Palermu ponoviti uspeh iz Bastada. Foto: EPA
Nastja Kolar
Nastja Kolar je pred časom razkrila, da je njena ambicija postati najboljša igralka na svetu. Foto: Miha Završnik

Italijanka je dvoboj, ki je trajal natanko uro in pol, začela odlično in si že v drugi igri priigrala dve brejk priložnosti, a je Hercogova obe ubranila in izid izenačila na 1:1. Že v naslednji igri je nasprotnici odvzela servis in je do konca niza igrala skoraj brezhibno. Italijanka se je nekajkrat uprla in si v sedmi igri priigrala celo dve priložnosti za brejk in priložnost za znižanje zaostanka na 5;3, a se je 37. igralka sveta rešila in hladnokrvno zaključila niz.

Brejk v pravem trenutku
V drugem nizu so bili gledalci na osrednjem igrišču v Palermu priča mrtvemu teku, ki je trajal osem iger. V deveti igri pa si je Hercogova z natančnimi udarci priigrala tri priložnosti za brejk in je 31-letnici že v prvem poskusu odvzela servis. Briantijeva je imela priložnost za ribrejk, a ji je za vrnitev v dvoboj zmanjkalo moči.

Dvoboj vseeno ni bil tako lahek
"Ne glede na gladek izid tudi današnja tekma ni bila tako lahka, predvsem v drugem nizu sem se morala nekajkrat kar pošteno braniti. Poznala se je utrujenost še iz prejšnjega tedna in prav tako iz prejšnjega dvoboja. Resnično sem se morala potruditi za vsako točko, saj nisem niti najmanj želela, da bi se dvoboj zavlekel še v tretji niz. Na koncu sem bila zelo zadovoljna, da sem lahko dvoboj končala v dveh nizih," je po koncu točno poldrugo uro dolgega obračuna vtise strnila najvišje uvrščena Slovenka na svetovni lestvici WTA.

Kolarjeva zapravila šest priložnosti za zmago
je imela v osmini finala teniškega turnirja v Bad Gasteinu šest zaključnih žogic za zmago nad Ksenjo Pervak, a na koncu je izgubila s 4:6, 7:6 in 6:2. Maraton je trajal kar tri ure in osem minut. V prvem nizu je bilo sicer pet brejkov, Kolarjevi pa je odločilni uspel v deseti igri. Nastja, ki bo v petek dopolnila 17 let, je v drugem nizu hitro povedla s 3:0. Pri 5:3 je že servirala za zmago, a je Rusinji uspel brejk.

V 2. nizu zapravila šest priložnosti za zmago
Kolarjeva je imela v maratonski 12. igri že štiri priložnosti za zmago, a se je žilava Ksenja Pervak vselej rešila. V podaljšani igri je imela obetavna Slovenka še dve priložnosti za zmago, eno tudi na svoj servis. Rusinja je podaljšano igro dobila z 10:8 in izsilila tretji niz. V zadnjem nizu je bila Slovenka enakopravna do 2:2, nato so jo pokopale preštevilne neizsiljene napake.

Pervakova preživela maraton
Rusinja Ksenja Pervak je sicer sploh edina nosilka, ki se je v Avstriji prebila čez prvo oviro (šestopostavljena Romunka Simona Halep mora sicer še nastopiti v prvem krogu)! 20-letna Pervakova na lestvici WTA zaseda 65. mesto.

Do zdaj nastopala le v Portorožu
Nastja Kolar nastopa na svojem prvem turnirju na seriji WTA zunaj Slovenije. Med letoma 2008 in 2010 je nastopala v Portorožu, kjer je v glavnem delu turnirja nastopila le leta 2009.

V petih dvobojih izgubila dva niza
Ker na lestvici WTA zaseda "šele" 309. mesto, je morala za nastop na glavnem delu turnirja igrati v kvalifikacijah. Tam je v uvodnem nastopu po treh nizih ugnala Kolumbijko Catalino Castano, nato pa je preostale tri dvoboje dobila brez izgubljenega niza.