Cicipas je v zadnjih dveh sezonah prišel do petih finalnih dvobojev, osvojil pa je lanski Los Cabos v Mehiki in letošnji masters v Monte Carlu. Foto: AP

Alex Michelsen, 49. tenisač sveta, je Stefanosa Cicipasa, ki je zdrsnil na 12. mesto ATP-lestvice, ugnal po eni uri in 48 minutah igre. Po uvodnem dobljenem nizu s 6:4 je Cicipas v drugem nizu zaostal z 0:3 in osvojil zgolj eno igro. Tudi tretji niz je Grk začel z izgubljenim servisom, po novem brejku za 1:4 pa se je tako rekoč predal. Michelsen je zadnji dve igri na svoj začetni udarec dobil brez izgubljene točke.

Dvakratni finalist turnirjev za grand slam je prejšnji mesec izgubil tudi v prvem krogu OP ZDA v New Yorku, obenem pa sporočil, da končuje dolgoletno trenersko sodelovanje z očetom Apostolosom Cicipasom.

Po porazu z Đokovićem v Parizu padel v hudo krizo

Cicipas je po porazu z Avstralcem Thanasijem Kokkinakisom v New Yorku dejal, da je "nič v primerjavi z igralcem, kot je bil prej", pri čemer je govoril o "dolgoročni izgorelosti". Po porazu v četrtfinalu olimpijskih iger v Parizu proti poznejšemu prvaku Novaku Đokoviću je Cicipas dobil le dva od devetih dvobojev.

V zadnjih dveh sezonah je osvojil le dva turnirska naslova, pri čemer izstopa letošnja zmaga na masters turnirju v Monte Carlu. Ravno na peščeni podlagi je Grk trenutno še najbolj konkurenčen: na OP Francije v Rolandu Garrosu je prišel do četrtfinala, kar je bil njegov najboljši izid na letošnjih turnirjih velike četverice.