Sara Errani je, tudi ob pomoči italijanskih navijačev, zmagovalka turnirja v Portorožu, kjer se je počutila zelo dobro. Foto: MMC RTV SLO
Sara Errani
Sodniki so jo nekajkrat razjezili. Foto: MMC RTV SLO
Pogovor s Saro Errani po polfinalu
Pogovor s Saro Errani po finalu

Za 21-letno teniško igralko iz Bologne, ki se je že z 12 leti preselila onkraj Atlantika in trenirala na sloviti akademiji Nicka Bollettierija, je odličen mesec. Pred 14 dnevi je osvojila svoj prvi WTA-turnir v Palermu, po počitku (turnir v Bad Gasteinu je zaradi utrujenosti in težav z ramenom izpustila) pa je do konca šla še v Portorožu, kjer je izgubila le uvodni niz v 1. krogu. Na lestvici WTA je s 56. skočila na 43. mesto. Zdaj je pred njo nov velik izziv, olimpijske igre v Pekingu.

Zapomnili si jo bodo tudi sodniki
"Sem preprosta oseba, ki pa na igrišču spremeni osebnost. Imam neizmerno željo po zmagi in sem vedno zelo pozitivna," pravi Erranijeva, ki zadnja leta trenira v Španiji, saj doma ni našla prave podpore. Na igrišču se iz zadržanega dekleta prelevi v pravo borko, ki se, če je treba, razjezi tudi na sodnike, kar je pokazala med četrtfinalnim in polfinalnim dvobojem. "Razjezili so me, ker delajo napake. Ne samo na moji strani, ampak na obeh straneh. No, ne bomo govorili o sodnikih," je z nasmeškom povedala za MMC po veliki polfinalni zmagi proti Caroline Wozniacki.

V finalu, ki sicer ni navdušil teniških sladokuscev, saj sta se pomerili igralki, katerih igra temelji na visokih spinih, je ugnala Španko Anabel Medino Garrigues in iz Portoroža, kjer ji je bilo zelo všeč ("Rada imam vročino.") odnesla 22.900 ameriških dolarjev. "Dovolj bo za smarta," je "izplen" ocenil eden izmed spremljevalcev Erranijeve (očitno avtomobilsko ozaveščen), preden si je ta po 10. zaporedni zmagi vzela čas za kratek intervju z MMC-jem.

Kakšen je vaš komentar finalnega dvoboja?
Zelo sem zadovoljna, da sem osvojila turnir na hitrejši podlagi. Uspel mi je odličen rezultat.

V prvem nizu je bilo nekoliko lažje kot v drugem …
V prvem nizu sem igrala bolje. Bila sem bolj sveža, uspela sem bolj stati v igrišču. V drugem sem bila zelo utrujena. Povedla sem s 3:0, nato je Medini uspelo izenačiti, saj sem sama že težko dihala. Potem sem se le znova zbrala in dobila še drugi niz.

Ste pričakovali kaj več od Medine Garrigues?
Ne, tudi ona je bila utrujena. Vedeli sva, kako igrava, zato sva tudi bolj ali manj vedeli, kako se bo odvijala tekma.

Kaj je bilo odločilno za vaše dobre predstave v zadnjem mesecu?
Nič, popolnoma ničesar nisem spremenila. Nadaljevala sem treninge kot do zdaj in prišli so rezultati.

Slavili ste v Palermu, zdaj ste zmagali v Portorožu. Bilo bi lepo zmagati še v enem kraju, ki se začne s črko P - Pekingu, kajne?
Seveda, a tam bo zelo težko. Nastopile bodo skoraj vse najboljše igralke na svetu. Vse bodo šle na vse ali nič. Jaz tja gotovo ne odhajam po zmago. Šla bom tja in dala vse od sebe, tako kot vedno. Vsaka zmaga bi bila dobrodošla, vendar se zavedam, da bo težko. V Peking bi rada šla mirna, brez pritiska. Videli bomo, kako bo šlo.

V petek je za vas navijalo tudi veliko italijanskih navijačev. Jih poznate?
Ne, ne poznam jih. V petek so bili zelo glasni, bilo je lepo. Škoda, da jih konec tedna ni bilo več tu (smeh).