Polona Hercog je letos na pesku dosegala odlične izide. v Acapulcu se je prebila celo v finale. Foto: Reuters
Flavia Pennetta
Flavia Pennetta, nekdanja spremljevalka Carlosa Moye, je v zelo dobri formi. V petek jo čaka težko delo proti Hercogovi. Foto: EPA
Hercogova zmlela Šafarovo

Mariborčanka je začela izjemno, prvo igro je dobila brez izgubljene točke, že v drugi igri pa ji je uspel brejk. Hitro je povedla s 3:0, nato pa je še v šesti igri odvzela servis Čehinji. Prvi niz je trajal le 21 minut.
Popolna nemoč Šafarove
Šafarova je zadržala servis v uvodni igri drugega niza, v tretji igri pa ji ni uspelo. Hercogova je z brejkom v sedmi igri potrdila zmago.
"Vse je šlo kot po maslu. Delala sem malo napak, zelo sem bila agresivna. Roland Garros je moj najljubši turnir, res super, da mi je prav tu uspela prva uvrstitev v tretji krog turnirja za grand slam," je bila nasmejana Polona.

Tudi Pennetta v sijajni formi

Dvoboj je trajal le 54 minut. V osvojenih točkah je bilo 55:31 za Hercogovo, ki je odlično servirala in ni dopustila niti ene brejk priložnosti. Najboljša slovenska igralka je dosegla 17 "winnerjev" in naredila 12 neizsiljenih napak. V petek se bo v 3. krogu pomerila z Italijanko Pennetto, ki je s 6:1 in 6:1 nadigrala rojakinjo Roberto Vinci.
Šafarova je Jeleni Dokić v 1. krogu prepustila le štiri igre. V karieri je osvojila štiri turnirje, na lestvici pa je na 25. mestu.

Srebotnikova v 2. krogu dvojic
Katarina Srebotnik
se je skupaj s Čehinjo Kveto Peschke zlahka uvrstila v 2. krog dvojic. Britanko Sarah Borwell in Američanko Raquel Kops Jones sta ugnali s 6:0 in 6:1. Ženske, 2. krog: