Roger Federer v prvih treh dvobojih ni oddal niti niza. V drugem tednu ga čakajo težki dvoboji. Že v četrtfinalu se obeta ponovitev lanskega finala proti Robinu Söderlingu. Foto: EPA
Venus Williams ni imela težav z Dominiko Cibulkovo. Foto: EPA

Nemški kvalifikant se je branilcu naslova odlično upiral do izida 4:4 v uvodnem nizu. Švicarju je v deveti igri uspel odločilni brejk, nato pa je nanizal osem iger zapored. Drugi niz je trajal le 18 minut, tudi v tretjem pa je bil 16-kratni zmagovalec turnirjev za grand slam precej boljši.

Federer je dosegel 34 "winnerjev" in serviral šest asov. Dvoboj na igrišču Suzanne Lenglen je trajal uro in 33 minut, v osvojenih točkah pa je bilo 94:58 za Švicarja, ki ni dopustil niti ene brejkpriložnosti Reisterju. V osmini finala ga v nedeljo čaka Wawrinka, ki je 6:3, 6:4 in 6:1 izločil Italijana Fabia Fogninija.

Hewitt bo v soboto izzval "Rafo"
V četrtek je dvoboje motil dež, zato so morali odigrati še 14 dvobojev drugega kroga v spodnjem delu tabele. Štirikratni zmagovalec pariškega turnirja Nadal je s 6:2, 6:2 in 6:3 odpravil Argentinca Horacia Zeballosa. "Rafa" je znova blestel z osnovne črte. V uvodnem nizu mu je s tremi sijajnimi udarci uspel brejk že v četrti igri in Zeballos je bil vse do konca dvoboja le še statist. Nadal je naredil le 12 neizsiljenih napak, v osvojenih točkah je bilo 93:57. Argentinec je šestkrat oddal servis, Nadal pa le enkrat. Dvoboj je trajal uro in 45 minut.

V soboto ga v tretjem krogu čaka nekdanji prvi igralec sveta Lleyton Hewitt. "Moj cilj je, da se izboljšujem iz dvoboja v dvoboj. Tokrat sem bil že zelo dober. Hewitt bo zelo težak tekmec, dolgo časa sem ga občudoval. Mislim, da letos igra na visoki ravni," je povedal Nadal, ki je lani v osmini finala izpadel proti Robinu Söderlingu.

Hitro slovo Gonzaleza
Brez težav je napredoval tudi Novak Djoković, ki je s 6:1, 6:4 in 6:4 premagal Japonca Keia Nišikorija. Čilenec Fernando Gonzalez, ki je lani prišel vse do polfinala, je končal nastope. Izločil ga je Ukrajinec Aleksander Dolgopolov mlajši s 6:3, 6:4 in 6:3.

Slovo branilke naslova
Za presenečenje dneva je poskrbela Marija Kirilenko, ki je s 6:3, 2:6 in 6:4 ugnala Svetlano Kuznecovo. Branila naslova je bila daleč od lanske forme, ko je v finalu ugnala Dinaro Safino. Kirilenkova je naredila precej manj napak, v odločilnem nizu je bila bolj zbrana in izkoristila je tretjo zaključno žogo.

Sestri Williams meljeta
Prva nosilka Serena Williams je gladko ugnala Nemko Julio Görges s 6:1 in 6:1. Napredovali sta tudi Rusinja Marija Šarapova in štirikratna zmagovalka turnirja Belgijka Justine Henin, ki je ugnala Čehinjo Klaro Zakopalovo s 6:3 in 6:3. V soboto se bosta Heninova in Šarapova pomerili v tretjem krogu.

V osmino finala se je že prebila Venus Williams, ki je s 6:3 in 6:4 izločila Dominiko CIbulkovo.