Andy Murray je prvič zaigral v polfinalih na turnirjih za grand slam. Zdaj gre lahko še korak dlje. Foto: EPA
Rafael Nadal
Rafael Nadal se je boril, a ostal brez boja za svoj tretji letošnji grand slam. Foto: EPA
Charlize Theron
Na tribunah je bilo tudi tokrat veliko filmskih zvezd. Foto: EPA

Čeprav je 21-letni Škot po prvem dnevu vodil z 2:0 v nizih, je le malokdo verjel, da bo tudi v nedeljo nadaljeval svojo neverjetno predstavo. A Murray je še znova dokazal, da ni le odličen server, ampak ima izjemno raznovrstno igro, ki lahko parira tudi najboljšim, vključno z Rafaelom Nadalom, ki je v šestem medsebojnem obračunu prvič izgubil.

Nadal hitro dobil tretji niz
Dvoboj je v soboto v 3. nizu pri vodstvu Nadala s 3:2 (in prednostjo brejka) prekinil dež. Na začetku nedeljskega dela tekme sta oba zadržala svoj servis, Španec je tako dobil tretji niz s 6:4. Murray je imel pri zaostanku s 4:5 priložnost za brejk, a se je prvi igralec sveta rešil z asom.

Murray zapravil 7 priložnosti in bil takoj kaznovan
Začetek četrtega niza je bil naravnost neverjeten. Murray je na svoj servis takoj zaostajal 0:30 in rešil žogico za brejk in le povedel z 1:0. Sledila je najdaljša igra v dvoboju, saj je trajala 20 minut, skupaj sta odigrala 25 točk, ki so bile po večini izjemno dolge. Murray si je priigral kar sedem priložnosti za brejk, a se je žilavi Nadal komajda rešil. Škotu so se zapravljene priložnosti vrnile kot bumerang, saj je v naslednji igri izgubil svoj servis brez ene same osvojene točke!

Škot ni izgubil zagona
Ko je večina mislila, da je Škot izgubil tla pod nogami, je v šesti igri svojemu nasprotniku (v nedeljo) prvič odvzel servis in izid izenačil na 3:3. V primerjavi s prejšnjimi igrami je izkoristil že svojo prvo priložnost. Murray je imel novo priložnost za brejk tudi v osmi igri, a se je Španec spet rešil. Za Nadala ni bilo več rešitve v deseti igri, ko je Murray izkoristil že svojo prvo priložnost za zmago.

S ponovitvijo igre je favorit za zmago
Murraya danes ob 23.00 v finalu čaka štirikratni zmagovalec tega turnirja Roger Federer. Švicarski as ni več v taki formi, kot je bil prejšnja leta, zato lahko zapišemo, da je Murray favorit v tem dvoboju. V New Yorku je pokazal izjemno formo. Proti Jürgenu Melzerju se je vrnil po zaostanku z 0:2 v nizih, v vseh tekmah pa je pokazal širok nabor raznovrstnih udarcev, za piko na i pa dobiva večino točk, ki trajajo dalj časa. In to tudi proti Nadalu, ki sicer kot po pravilu dobiva vse daljše izmenjave točk. Tokrat pa smo Španca v predzadnji točki dvoboja videli, kako mu je (dobesedno) zmanjkalo sape.