Rafael Nadal postaja neustavljiv, kot Roger Federer pred leti. Foto: Reuters
Nicolas Kiefer
Nicolas Kiefer je moral pošteno priznati premoč več kot boljšemu Nadalu. Foto: Reuters

Za španskega velemojstra je to že sedmi osvojeni turnir letos in peti zapored od sredine maja. Vmes je slavil tudi v Wimbledonu, v Torontu, kjer je zaigral prvič po epskem finalu 6. julija, pa očitno več kot odlično opravil s prehodom s travnate podlage na trdo.

22-letnik je tretji najmlajši igralec v zgodovini za Björnom Borgom in Jimmyjem Connorsom s tridesetimi naslovi.

Dvojna napaka za izgubljeni prvi niz
31-letni Nemec v uri in pol igre ni bil resna ovira Nadalovemu pohodu do 29. zaporedne zmage, čeprav se ga ni ustrašil. Španec je unovčil že prvi brejk in povedel s 3:2, prvi niz pa dobil po še enem brejku ob Nemčevi dvojni napaki.

Še četrti poraz proti Nadalu
Kiefer je dobil prvo priložnost za odvzem servisa v peti igri drugega niza, a ni uspel izkoristiti nobene od treh. Nadal, ki je na drugi strani izkoristil vse štiri brejk priložnosti, je hitro povedel s 4:2 v drugem nizu in Nemcu prizadejal še četrti poraz v prav toliko medsebojnih obračunih. Vsi so bili letos na sporedu. Razmerje v osvojenih točkah je bilo 61:42.

Po februarju 2004 nov kralj?
Rafa bo imel v Cincinnatiju že prvo "zaključno žogo", da zasedel prvo mesto na svetovni lestvici. Od 2. februrja 2004 ga zaseda Federer, ki je v Torontu klonil v drugem krogu proti Gillesu Simonu.