Novak Djoković je v istem delu žreba kot Rafael Nadal. Njun morebitni obračun bi bil v polfinalu. Foto: EPA
Ana Ivanović
Ano Ivanović v drugem krogu čaka Čehinja Lucie Šafarova. Foto: EPA

Tretji nosilec Djoković je s 4:6, 6:3, 7:5, 6:2 izločil Nemca Denisa Gremelmayrja, lanska finalistka Ivanovićeva pa je s 6:2, 7:5 ugnala Švedinjo Sofio Arvidsson. Sicer pa je bil prvi dan v znamenju zadnjega teniškega nastopa trikratnega zmagovalca Pariza Gustava Kuertna, ki ga je v treh nizih premagal Paul Henri Mathieu. Slovo je bilo solzno.

Nekdanjega zmagovalca Moyo izločil kvalifikant
Presenečenje prvega dne Roland Garrosa je pripravil argentinski kvalifikant Eduardo Schwank, ki je s 7:6, 6:2, 6:7, 4:6 in 6:3 izločil nekdanjega zmagovalca in 16. nosilca Carlosa Moyo. Prvak Pariza izpred 10 let se je poslovil v 1. krogu prvič po letu 2000. V ženski konkurenci je Čehinja Iveta Benešova s 7:6, 6:1 odpravila rojakinjo, 15. nosilko Nicole Vaidišovo.

"Nole" se je mučil tri nize
Gremelmayr, polfinalist turnirja v Barceloni, je proti Djokoviću povedel s 4:0 in dobil prvi niz po 34 minutah. "Nole" je v uvodni igri drugega niza rešil dve brejk žogi, odločilni odvzem servisa pa mu je uspel v osmi igri. Srb je v tretjem nizu vodil s 5:2, vendar se je borbeni Nemec vrnil in izenačil na 5:5. V nadaljevanju je Djoković le prišel do svoje igre in končal dvoboj po dveh urah in pol.

"Nisem zadovoljen s svojo predstavo. Preveč sem bil pasiven in to je izkoristil. Zaslužil si je zmago v prvem nizu. Tudi v nadaljevanju nisem bil pravi, vendar sem bil vsaj osredotočen na igro," je dvoboj ocenil Djoković.

Breme favoritinje vplivalo na Ivanovićevo
Ivanovićeva je gladko dobila prvi niz, nato pa začela delati nerazumljive napake. Arvidssonova je imela pri vodstvu 3:1 priložnost za dvojni brejk, vendar je bila druga nosilka v odločilnih trenutkih zbrana in ni dovolila, da bi se dvoboj odločal v tretjem nizu.

"Letos sem v Parizu številka dve in očitno so moja pričakovanja temu primerno velika. Moram se naučiti prenašati breme favoritinje," je povedala Ivanovićeva, ki je v 96 minutah naredila kar 30 nevsiljenih napak.

Srebotnikova prvič v ponedeljek
Katarina Srebotnik bo na igrišče prvič stopila v ponedeljek. Njena nasprotnica v prvem krogu posameznic bo Španka Virginia Ruano Pascual. Dvoboj bo na sporedu kot tretji na igrišču številka 14. Začel naj bi se okrog 15.30.