Rafael Nadal je po Odprtem prvenstvu Avstralije in mastersu v Indian Wellsu osvojil tretji turnir letos. Foto: Reuters
Nadal - Djoković
V četrti igri tretjega niza je Djoković namesto, da bi izenačil na 2:2, naredil dve dvojni napaki in Nadal je povedel s 3:1. Foto: Reuters
Rafael Nadal
Rafael Nadal je v Monte Carlu, poleg Pariza najprestižnejšem peščenem turnirju, ulovil peto zaporedno zmago. Foto: EPA
Novak Djoković
Novak Djoković je za zmago v 2. nizu potreboval 45 minut, medtem ko je Nadal za uspeh v prvem porabil celo uro. Foto: Reuters
Nadal na pesku ostaja razred zase

Prvi igralec sveta je v izjemnem obračunu, polnem preobratov, odpravil tretjega tenisača na planetu v treh nizih s 6:3, 2:6 in 6:1. To je bil njun 16. medsebojni dvoboj, Nadal zdaj v zmagah vodi z 12:4. Španec je dobil vseh sedem dvobojev na pesku, pri tem pa tokrat izgubil šele drugi niz.

Medsebojne čestitke, na obzorju Pariz
"Najprej bi čestital Novaku. Peta zmaga tukaj je uresničenje sanj. Najlepša hvala vsem in se vidimo naslednje leto," je bil po zmagi jedrnat Rafael Nadal, ki napoveduje, da se njegova "peščena" vladevina še ne bo končala tako hitro. 22-letnik iz Manacorja je 7-krat odvzel servis Djokoviću, Srb pa Špancu 5-krat. Rafa je imel samo 24 neizsiljenih napak, Nole pa kar 47.

"Čestitke Rafi in njegovemu moštvu. Fantje, res ste neverjetni. Še enkrat odlično izpeljano," je Novak Djoković moral še sedmič zapored na pesku priznati premoč španskega čudežnega dečka.

Rafa pri Mastersih že ujel Federerja
Pri 22 letih je Nadal osvojil že 14. Masters turnir, s čimer se je izenačil z Rogerjem Federerjem. Rekorder na turnirjih elitne serije Masters 1000 je Andre Agassi s 17. zmagami. Španec je v Monte Carlu zabeležil že 27. zaporedno zmago, s tem pa napovedal, da podoben dosežek načrtuje tudi na Odprtem prvenstvu Francije.

1. niz:
Nadalu je že v uvodni igri uspel brejk, a se je Nole hitro vrnil, saj je prvemu igralcu sveta dvakrat zapored odvzel servis in povedel s 3:1, a nato je prvi igralec sveta nanizal kar pet zaporednih iger. Potem ko je Španec po dveh "brejkih" povedel s 4:3, je "Nole" zaradi bolečin v hrbtu moral vzeti zdravniški premor. V nadaljevanju je Djokovićeva igra močno padla in Nadal je po uri tenisa prišel do prvega niza.

2. niz:
Tokrat je prva igra z brejkom pripadla Djokoviću, ki je še z enim odvzetim servisom hitro povedel s 3:1. V peti igri 2. niza je Nadal zapravil tri priložnosti za brejk, kazen je prišla že v naslednji igri, ko je Srb Špancu v 2. nizu odvzel še tretjo igro na njegov servis. V dolgih izmenjavah je "Rafa" naredil nekaj usodnih neizsiljenih napak, manjkali so tudi njegovi "winnerji", "Nole" pa se je odlikoval z natančnostjo in boljšim servisom.

3. niz:
Že v maratonski prvi igri odločilnega niza je moral Nadal ubraniti kar tri priložnosti za brejk Djokovića, po 15 minutah je prvi igralec sveta le uspel zaključiti set v svojo korist. Po novi dolgi igri na servis Beograjčana je sledil skupno četrti "brejk" Mallorčana. Sledila je nova dramatična igra, v kateri je Novaku le uspelo vnočiti šesto "brejk" žogico. A neumorni kralj peščenih igrišč se je znova dvignil in po novem odvzetem servisu povedel s 3:1. Potem je sledil razpad igre pri Djokoviću in Rafael je dobil tretji niz gladkih 6:1, a zato potreboval več kot 50 minut.