Maša Zec Peškirič je v Mariboru v sijajni formi. Foto: Miha Završnik
Finale v Mariboru slovenski

16-letna Kolarjeva, ki je v četrtfinalu presenetljivo izločila prvo nosilko Mario Irigoyen, je premagala Italijanko Annaliso Bono s 7:5 in 6:4. Kolarjeva, ki na turnirju igra s povabilom organizatorja, saj je na lestvici WTA na 434. mestu, je na celotnem turnirju izgubila le en niz.

Zec Peškiričeva je s 6:2 in 6:2 odpravila Bolgarko Dio Evtimovo. Na turnirju še ni oddala niza, izgubila je le 15 iger in bo v finalu v nedeljo ob 10.30 v vlogi favoritinje.

Žemlja v finalu challengerja na Reki
Drugi najboljši slovenski teniški igralec Grega Žemlja se je uvrstil v finale challenger turnirja z nagradnim skladom 30.000 evrov na Reki. Proti Portugalcu Ruiju Machadu se bo 24-letni Žirovčan potegoval za tretjo lovoriko na turnirjih challenger in drugo letos. Žemlja je v polfinalu premagal 128. igralca na svetu Italijana Paola Lorenzija s 4:6, 6:4 in 6:4 in bo skušal v nedeljskem finalu postati drugi slovenski zmagovalec reškega turnirja, potem ko je lani slavil Blaž Kavčič.