Marija Šarapova je zelo manjkala na turneji WTA. V Parizu jo fotografi spremljajo na vsakem koraku. Foto: EPA
Agnes Szavay
Agnes Szavay se veseli ene izmed največjih zmag kariere. Foto: EPA
Ana Ivanović
Ana Ivanović se je kot prva igralka letos v Parizu uvrstila v osmino finala drugega turnirja za grand slam. Foto: EPA
Andreja Klepač
Andreja Klepač je med posameznicami obtičala v pariških kvalifikacijah. Foto: EPA
Novak Djoković
Novak Djoković je zlahka dobil še tretji niz proti Sergeju Stahovskemu. Dvoboj je bil zaradi teme v četrtek prekinjen. Foto: EPA

Slovensko-beluruska naveza je v dveh nizih priznala premoč 3. nosilk Anabel Medine Garrigues in Virginie Ruano Pascual. Španki sta hitro povedli s 4:0, šele nato je "slovanska" dvojica vzpostavila ravnotežje. Po prvem nizu (6:2) je bil izid izenačen vse do 4:4, ko sta Španki prišli do brejka in odločilne prednosti za napredovanje.

Nadal potolkel Hewitta
Rafael Nadal je na osrednjem igrišču s 6:1, 6:3 in 6:1 odpravil Lleytona Hewitta. Štirikratni zmagovalec Roland Garrosa je v uri in 51 minutah odčital pravo lekcijo nekdanji številki ena svetovnega tenisa. Avstralec je naredil kar 35 neizsiljenih napak, "Rafa" pa le 17. Kralj peščene podlage je hitro povedel s 6:1 in 2:0, a je Hewitt z edinim brejkom uspel izenačiti na 2:2, potem pa je povsem popustil. Nadal je izkoristil 7 izmed 13 brejk priložnosti, v osvojenih točkah je bilo kar 88:53. Španec je dobil vseh 31 dvobojev na pariškem pesku, kjer ostaja neporažen. V osmini finala ga čaka Šved Robin Söderling, ki je s 6:7 (5), 7:5, 6:2, 7:6 (5) ugnal Španca Davida Ferrerja. "Danes sem igral bolje kot minuli dvoboj. Zmaga nad Hewittom vedno pomeni, da igraš dobro. Zelo sem vesel, da sem se prebil v osmino finala," je dejal "Rafa".

Tipsarević predal dvoboj
Naprej se je uvrstil tudi tretji nosilec Škot Andy Murray, saj je njegov nasprotnik Srb Janko Tipsarević zaradi poškodbe dimelj dvoboj po koncu drugega niza predal. Poslovil se je domačin Gilles Simon. Romun Victor Hanescu je bil boljši v treh nizih (6:4, 6:4 in 6:2), Simon pa je ves čas tožil nad bolečinami in imel veliko težav s poškodbo kolena.

Šarapova po hudem boju med najboljših 16
Marija Šarapova je po hudem boju na stadionu Philippa Chatrierja z 1:6, 6:3 in 6:4 premagala borbeno Jaroslavo Švedovo. V uvodnem nizu je Kazahstanka izgubila prvo igro, potem pa s sijajno igro nanizala šest iger zapored. Nekdanja prva igralka sveta, ki se je vrnila po poškodbi ramena, se je pobrala in do odločilnega brejka prišla v sedmi igri tretjega niza. Šarapova je naredila kar 11 dvojnih napak, skupno pa 51 neizsiljenih napak. Izkoristila je le 4 od 12 brejk priložnosti. V osmini finala jo čaka Kitajka Na Li, ki je ugnala Belorusinjo Olgo Govorcovo s 7:5 in 6:1.

Ivanovićeva in Safina izgubili le dve igri
Prva je petkovo nalogo opravila 8. nosilka Ana Ivanović, ki je v eni uri z igrišča "odpihnila" Iveto Beneševo. V prvem nizu je Srbkinja Čehinji "zavezala kravato", v drugem je Beneševa nudila malce več odpora, a vse skupaj je bilo odločno premalo za Ivanovićevo (6:0 in 6:2). "Dobro sem igrala in zelo sem zadovoljna s svojo igro. Zdi se, da bo Roland Garros moja odskočna deska. Vsaj upam. A dejstvo je, da izid ne pokaže pravih razmer na igrišču, saj sem morala za nekatere točke krepko garati," je poudarila Ivanovićeva.

Dinara Safina je v 67 minutah opravila z rojakinjo Anastazijo Pavljučenkovo. Prva igralka sveta je napravila le 9 neizsiljenih napak in oddala le dve igri. Izkoristila je 5 izmed 12 brejk priložnosti, sama pa ni izgubila svojega začetnega udarca niti enkrat.

Venus je imela zelo slab dan
Manj uspešna je bila tretja nosilka Venus Williams, ki jo je gladko s 6:0 in 6:4 izločila Madžarka Agnes Szavay. Američanka je bila povsem brez moči v prvem nizu, ko je po pol ure igre trikrat izgubila servis. Williamsova je naredila preveč napak (23), tudi na mreži pa je bila neprepričljiva. Petkratna zmagovalka Wimbledona slovi po odličnem začetnem udarcu, tokrat pa je po prvem servisu dobila le 51 odstotkov točk.

"Navajena sem tekmice premagovati s 6:0, nisem pa vajena izgubljati s tako poraznim izidom. To je bil zame pravi šok in sploh se nisem znašla," je po presenetljivem porazu dejala Williamsova.