Ana Ivanović je po prikazanem prva favoritinja za končno zmago. Foto: EPA
Srebotnikova in Zimonjić naprej

Druga nosilka je začela odločno in povedla z 2:0. Švicarka je še izenačila na 2:2, nato pa je sledil nov brejk Srbkinje za 4:2. Niz je v svojo korist odločila po 37 minutah igre. Ivanovićeva je tudi v nadaljevanju prevladovala z močniimi udarci z osnovne črte. Znova sta ji uspela dva brejka, tako da je za drugi zaporedni polfinale v Parizu izkoristila tretjo zaključno žogo.

"Resnično sem zadovoljna s svojo igro, zato si želim nadaljevati v tem slogu. Pričakujem težke obračune. Še naprej bom trdo delala in uživala v tenisu," je bila vesela Beograjčanka.

Jankovićeva potrebovala tri minute manj
Za srbski polfinale je dobri dve uri kasneje poskrbela tretja nosilka, Jelena Janković, ki je z enakim izidom kot rojakinja (6:3, 6:2) odpravila Španko Carlo Suarez Navarro. Jankovićeva je za zmago proti 132. igralki sveta potrebovala 73 minut.

Srebotnik/Zimonjić v 3. krogu
V mešanih dvojicah sta se Katarina Srebotnik in Nenad Zimonjić uvrstila v 3. krog, potem ko sta s 6:2 in 6:3 premagala Slovakinjo Dominiko Cibulkovo in Francoza Gaela Monfilsa. Zdaj ju čaka ukrajinsko-avstralska naveza Katerina Bondarenko/Jordan Kerr.