Richard Gasquet je po porazu v finalu nasprotniku laskal, da ima potencial za preboj med pet najboljših igralcev na svetu. Foto: Reuters
Victor Hanescu
Victor Hanescu je prvi Romun, ki je v Gstaadu slavil po eri Ilia Nastaseja. Ta je tu zmagal leta 1973. Foto: Reuters
Tommy Robredo
Tommy Robredo je po zmagi nagovoril občinstvo: 'Ne bo vam obljubil, da bom prihodnje leto igral tu. To sami dobro veste.' Foto: Reuters
Alize Cornet
Alize Cornet je na lestvici WTA več kot 100 mest pred Andrejo Klepač. Obe bosta v ponedeljek na lestvici napredovali. Foto: EPA

Finančno "najtežji" turnir je bil v Stuttgartu, kjer je prvenec dočakal Argentinec Juan Martin Del Potro. 19-letnik, ki je igral v svojem prvem velikem finalu, je po uri in 35 minutah s 6:4 in 7:5 ugnal Francoza Richarda Gasqueta. Največja razlika med finalistoma je bila v odstotku osvojenih točk na 2. servis: 53:23 v korist Del Potra. "Kot majhen deček sem si vedno želel zmagati na turnirjih serije ATP, danes mi je to uspelo in občutek je res neverjeten," je po zmagi žarel Argentinec.

Andrejevu se je poznala utrujenost
Svojega prvenca se je v Gstaadu veselil Victor Hanescu, ki je v finalu s 6:3 in 6:4 odpravil Rusa Igorja Andrejeva. 26-letni Romun je za zmago potreboval 70 minut. Andrejev, ki je moral pred tem odigrati še tretji niz polfinala proti Guillermu Garcii Lopezu (in ga dobil s 7:6), je v finalu tega švicarskega mesta izgubil drugič. Leta 2004 je moral priznati premoč Rogerju Federerju.

Robredo ponovil zmago iz leta 2006
Španec Tommy Robredo se je po letu 2006 veselil svoje druge zmage na Odprtem prvenstvu Švedske. V Bastadu je s 6:4 in 6:1 odpravil Tomaša Berdycha. Pri izidu 3:3 v prvem nizu si je Čeh poškodoval koleno, tako da je do konca osvojil le še dve igri. Za 26-letnega Robreda je to sedmi osvojeni turnir, prvi v letošnjem letu.

Tudi Palermo dal novo zmagovalko
Kvoto novih zmagovalk je povišala Francozinja Alize Cornet, ki je v finalu Budimpešte ugnala Andrejo Klepač s 7:6 in 6:3. Četrto novo zmagovalko pa je dal finale v Palermu. Za največji kos dobrih 93.000 evrov vredne pogače je domačinka Sara Errani ugnala Ukrajinko Marijo Koricevo s 6:2 in 6:3. Obe sta bili pred finalom še brez ene turnirske zmage na seriji WTA.

Santoro ustavil Amritraja
V večernem finalu je Fabrice Santoro v Newportu, ki edini izmed naštetih turnirjev ne poteka na pesku (temveč na travi), premagal Indijca Prakaša Amritraja s 6:3 in 7:5. Če bi slavil zadnji, bi število novopečenih zmagovalcev v tem tednu dvignil kar na pet.