Jelena Janković je svoj pariški pohod nadaljevala brez večjih težav. Foto: Reuters
Ana Ivanović
Ana Ivanović je v prvem in tretjem nizu povozila Svetlano Kuznecovo. Foto: Reuters
Srebotnikovi še drugi polfinale

Belgijka je v 78 minutah s 6:4 in 6:3 odpravila Američanko Sereno Williams. Odločilni brejk ji je uspel v 5. igri 2. niza, ko je povedla s 3:2. Heninova naskakuje tretjo zaporedno, skupno pa že četrto zmago v Parizu, kjer je od leta 2005 osvojila 31 nizov zapored.

"Od prve do zadnje točke sem bila mentalno in emocionalno osredotočena na igro," je ključ do uspeha razkrila Heninova in nadaljevala: "Čeprav je na videz moja zmaga gladka, pa ni bilo lahko, tako kot mi ne bo lahko niti v polfinalu. Sem med starejšimi na turnirju, v tenisu pa so vsako leto nove odlične igralke."

"Vse, kar je morala danes storiti, je to, da se je pojavila na igrišču. Ne pomnim, da bi v četrtfinalu grand slama kdaj igrala tako slabo," pa je bila manj zadovoljna mlajša od sester Williams, sicer zmagovalka Roland Garrosa leta 2002.

Šarapova nič več kot "krava na ledu"

Z enakim izidom kot Belgijka in v enakem času je prvič v polfinale Pariza napredovala Šarapova, ki je izločila rojakinjo Ano Čakvetadze. Rusinja je pred dnevi dejala, da se na pesku počuti kot "krava na ledu", a tokrat se je gibala mnogo bolje. Po brejku v 6. igri 1. niza, ji je enako uspelo tudi v 9. igri drugega za gladko zmago s 6:3 in 6:4.

Bomo videli srbski finale?
Srbkinji nadaljujeta z odličnimi predstavami. Jankovićeva je s 6:3 in 7:5 ugnala 18-letno Čehinjo Nicole Vaidišovo, ki tako ni ponovila lanskega dosežka, ko je igrala med najboljšimi štirimi. Četrta nosilka je imela priložnost za zmago že ob vodstvu s 5:4 v drugem nizu, a ni zadržala servisa. Naposled je le izkoristila peto zaključno žogo.

"Kamorkoli greš, vidiš same zmage Srbov. Res je neverjetno," navdušenja nad seboj in svojima rojakoma Novakom Djokovićem in Ivanovićevo ni skrivala 22-letna Beograjčanka, ki bo po New Yorku 2006 zaigrala v svojem drugem polfinalu kakšnega turnirja za grand slam.

Le dobro minuto za Jankovićevo se je v polfinale turnirja za grand slam prvič uvrstila tudi Ivanovićeva. S 6:0, 3:6 in 6:1 je bila boljša od lanske finalistke, Rusinje Svetlane Kuznecove. Prvi niz je dobila v 21 minutah, podobno hitro pa je s tretjo nosilko opravila tudi v zadnjem.

Potem ko je bila Katarina Srebotnik uspešna v četrtfinalu mešanih dvojic, ji je to uspelo tudi v ženskoih dvojicah. Skupaj z Japonko Ai Sugijamo sta s 4:6, 7:5 in 6:3 premagali italijansko-argentinsko navezo Elena Camerin-Gisela Dulko. Srebotnikovo v polfinalu čaka prvopostavljena ameriško-avstralska kombinacija Lisa Raymond/Samantha Stosur.