Rafael Nadal ostaja kralj peska. Foto: EPA
Stanislas Wawrinka
Steve Darcis
Steve Darcis se je v tednu dni iz popolnega anonimneža prelevil v odličnega tenisača. Foto: EPA

Švicar, ki bo prihodnji teden branil naslov v Umagu, se je odlično upiral kralju peščene podlage. V 2. nizu je Wawrinka povedel s 5:2, potem pa se je Nadal prebudil in nanizal pet iger zapored. To je že druga zmaga Španca v Stuttgartu, najboljši je bil že leta 2005. Dvoboj je trajal dve uri.

"Po porazu v finalu Wimbledona sem potreboval zmago. Odigral sem odličen turnir, čeprav sem imel bolečine v kolenu," je povedal Nadal. "Rafa" je osvojil že šesti turnir letos, na pesku ima 31 zmag, klonil je proti Rogerju Federerju v finalu Hamburga. Od aprila 2007 je dobil kar 93 od 94 dvobojev na pesku.

Kvalifikant Darcis presenetil vse
Belgijski kvalifikant Steve Darcis je senzacionalno osvojil turnir v Amersfoortu. 297. igralec sveta je igral šele svoj drugi turnir ATP. V finalu je s 6:1 in 7:6 premagal Wernerja Eschauerja, ki je prav tako prvič zaigral v finalu turnirja ATP. Odločilen je bil sijajen začetek Darcisa, ki je dobil uvodnih pet iger.

"Že uvrstitev v glavni žreb je bila zame velik uspeh. Trenutno komaj verjamem, kaj se je zgodilo. Še prejšnji teden sem izgubil v 1. krogu challenger turnirja. Osem mesecev sem imel poškodovano koleno in moja prihodnost je bila negotova. Hotel sem priti med prvih 200. igralcev sveta do konca leta, zdaj pa bom moral prirediti cilje," je bil navdušen 23-letni Darcis.

Vrnitev Stepaneka
V Los Angelesu je 28-letni Čeh Radek Stepanek v finalu v treh nizih presenetil Američana Jasona Blaka in osvojil šele svoj drugi ATP-turnir. Lani je zaradi poškodbe izgubil pol leta, letos pa do prejšnjega tedna (polfinale v Gstaadu) na osmih turnirjih zapored ni prišel dlje kot do drugega kroga. Zdaj je spet na poti, da pride med deset najboljših igralcev sveta.

Szavayeva oddala le igro
Še ne 19-letna Agnes Szavay je najmlajša letošnja zmagovalka WTA-turnirja med posameznicami. V finalu turnirja v Palermu je s 6:0 in 6:1 odpravila Nemko Martino Müller. To je njen prvi turnir WTA, Müllerjeva pa je Madžarki po Modeni morala še drugič v karieri priznati premoč. V Cincinnatiju je tretjo letošnjo turnirsko zmago slavila prva nosilka Ana Čakvetadze: "Nisem pričakovala, da bo tako lahko. Mislim, da je bila po naporni soboti nasprotnica utrujena," je povedala 20-letna Rusinja po finalni zmagi 6:1 in 6:3 proti Japonki Akiko Morigami.