Rafael Nadal je za zmago proti Stanislasu Wawrinki potreboval kar 2 uri in 43 minut. Foto: EPA
Novak Djoković
Težav z nasprotnikom pa ni imel Novak Djoković, ki se bo v četrtfinalu pomeril s Tsongo. Foto: EPA
Jo-Wilfrid Tsonga
Jo-Wilfrid Tsonga je ugnal svojega rojaka. Foto: EPA

Španca je v osmini finala namučil Švicar Stanislas Wawrinka, ki je v obeh nizih dvoboj pripeljal do podaljšane igre. Na koncu je prevladala kakovost Nadala, ki je obračun dobil s 7:6 (2), 7:6 (4). Zdaj ga čaka 6. nosilec, Argentinec Juan Martin del Potro.

Prepričljivi Federer, Djoković in Murray
Drugi nosilec Roger Federer je s 6:3, 6:2 odpravil Američana Taylorja Denta, tretji nosilec Novak Djoković pa je brez večjih težav s 6:3, 6:2 ugnal Čeha Tomaša Berdycha. Lažji trening je imel Andy Murray, ki je Srbu Viktorju Troickemu prepustil le eno igro.

Djokovć je proti Berdychu izkoristil pet od skupno enajstih brejk žog za zmago po 72 minutah. "V tej fazi tekmovanja ni nič več lahkega. Igral sem proti enemu izmed dvajsetih najboljših tenisačev sveta, in to proti takemu, ki je premagal skoraj vse najboljše igralce v tem trenutku," je po srečanju dejal Srb, ki je slavil dvajsetič v letošnji sezoni (20-7).

Tsonga spet ugnal Simona
"Vedel sem, da je Tomaš zelo agresiven, ni pa zanesljiv s črte. Naredi veliko neizsiljenih napak, predvsem iz forehanda," je še dejal 21-letnik, ki se bo v četrtfinalu pomeril s Jo-Wilfriedom Tsongo. Ta je v francoskem derbiju ugnal Gillesa Simona: "Proti Tsongi sem izgubil štirikrat zaporedoma tako, da ima verjetno tu malo prednosti. A so vseeno bila vsa srečanja z njim zelo izenačena. Zame bo to velik izziv.