Grega Žemlja je v prvem nizu presenetil Gaela Monfilsa, ki pa je nato unovčil svoje izkušnje in kakovost. Vseeno si Žemlja zasluži vse pohvale za odlično predstavo. Foto: EPA
Gael Monfils
Gael Monfils bo v 3. krogu igral proti Lukaszu Kubotu, ki je izločil Iva Karlovića. Foto: Reuters
Grega Žemlja
Žemlja je znal kaznovati številne Monfilsove izlete na mrežo. Foto: EPA

Hercogova je Švedinjo Johanno Larsson, lansko finalistko Portoroža, premagala s 6:7, 6:3 in 6:4, medtem ko je Monfils Žemljo ugnal s 4:6, 6:3, 6:3 in 7:6.

Brezhiben prvi niz
24-letni Žirovničan je dvoboj začel sproščeno in brez spoštovanja do tekmeca, ki je na osmem mestu ATP-lestvice. Na igrišču številka 14 je imel v peti igri prvo priložnost za brejk in jo izkoristil, niz pa po 27 minutah dobil s 6:4. V drugem je Francoz začel bolje servirati, brejk mu je uspel v četrti igri, Žemlja pa v naslednji ni izkoristil dveh priložnosti za ponoven odvzem servisa.

V podaljšani igri žogica za niz
V tretjem nizu je bil izid še izenačen pri 3:3, toda naslednje tri igre je dobil Monfils. Moči za preobrat je bilo vedno manj. V zadnjem nizu je sicer Žemlji uspelo odvzeti tekmecu servis, toda Monfills je takoj nadoknadil zamujeno. Odločala je podaljšana igra, v kateri si je Žemlja priigral žogico za niz, nato pa je deveti nosilec odgovoril s tremi zaporednimi točkami ter po dveh urah in 14 minutah dokončno zlomil Slovenca.

Zaostanek 0:3 ni zmedel Mariborčanke
Polona Hercog je slabo začela in v prvem nizu zaostajala s 3:0. Pozneje je proti tekmici, ki se bolje znajde na hitri podlagi, le ujela ritem, rešila žogico za brejk in izvlekla podaljšano igro, ki jo je izgubila s 7:3.

Naslednja tekmica bo Slovakinja Čibulkova
V drugem nizu ji je uspel brejk v četrti igri in niz dobila s 6:3. V zadnjem nizu je bil izid zadnjič izenačen pri 4:4, 20-letna Mariborčanka pa je nato dobila dve igri zapored. Hercogova je bolje servirala, dosegla 6 asov in 57 winnerjev, večje število neizsiljenih napak (31:25) ni bilo usodno. Izkoristila je 6 od 17 priložnosti za brejk. V naslednjem krogu bo najboljša slovenska teniška igralka igrala proti 24. nosilki Slovakinji Dominiki Čibulkovi.

Katarina Srebotnik uspešno začela
Na igrišču je prvič stopila tudi Katarina Srebotnik, ki igra med ženskimi dvojicami skupaj s Kveto Peschke. V 1. krogu je slovensko-češka naveza premagala par Vesna Dolonts-Katalin Marosi s 6:3 in 7:6.