Grega Žemlja je tretji nosilec turnirja challenger v Ljubljani. Foto: Reuters
Tilen Žitnik
Tilen Žitnik je osvojil le dve igri. Foto: Bojan Matevžič

Middelkoopu je zdravnik po prvem nizu pomagal zaradi bolečin v rami, nato pa je imel po premoru Žemlja nekaj težav le v začetku drugega niza, po izenačenju na 2:2 pa mu je servis znova stekel in je nato gladko zmagal.
"Dvoboj ni bil nič posebnega, tenis ni bil na kdo ve kako visoki ravni. Pri meni je prva tekma na turnirju vedno težavna. Želel sem iztržiti maksimum in se ne "zaletavati" v posamezne točke. Igrišče je bilo počasno, tako da je bilo težko doseči neposredne točke. Vsako točko je bilo zato potrebno zgraditi, na srečo pa je tudi moj tekmec veliko grešil. Gledano s pozitivne strani je to prav gotovo dobra popotnica za naprej," je povedal Žemlja.
Burzi v 2. nizu zapravil dve zaključni žogi
Kavčič, ki je v nedeljo osvojil turnir v Banja Luki, je s 6:4 in 7:6 izločil Enrica Burzija, srečnega poraženca kvalifikacij. V prvem nizu je Italijanu odvzel le en servis, vendar zanesljivo dobival igre po svojih začetnih udarcih. Tako kot v prvem je tudi v drugem nizu z 1:0 povedel Burzi, nato pa prišel do vodstva kar s 5:1. Najboljši slovenski igralec se ni predal in je izenačil na 5:5, pred tem pa rešil dve žogici za niz tekmeca v osmi in eno v deseti igri, ko je imel servis. V zaključku je imel tudi nekaj sreče, saj je Burzi dve lahki žogici poslal v mrežo, ko je že kazalo na njegov uspeh. V podaljšani igri je Kavčič povedel s 5:0 in 6:1 ter na koncu vendarle izločil 423. igralca svetovne lestvice.
"V prvem nizu mi kaj drugega, kot dober servis, ni prestalo, saj sem imel izmed ostalih prvih le nekaj dobrih forehandov. Toda prišel sem na povsem drugačno igrišče, na drugo temperaturo, kot v Banja Luki. Težo sem se gibal, saj sem imel občutek, kot da so noge težke deset ton. V drugem nizu sem zelo popustil, nisem več dobival lahkih žog po prvih servisih, katerih uspešnost je zelo padla. Potem pa sem se po zaostanku pobral. Uspelo mi je odigrati nekaj izjemnih točk in potem je nekako steklo. Najboljši tenis v zadnjem času igram takrat, ko je to najbolj pomembno. To mi daje samozavest in zato tudi zmagujem. Tako je bilo tudi v podaljšani igri. Upam pa, da bom popravil svojo igro v naslednjih krogih," je pojasnil Kavčič.
V osmini finala se bo srečal z Aljažem Bedenejem, ki je s 6:1 in 6:2 izločil Hrvata Dina Marcana. "Ko sem izenačil na 2:2 na servis tekmeca sem vedel, da sem blizu zmage. Lahko sem mirno nadaljeval, saj sem vse potrebne točke dobil. Sedaj me čaka 'revanša' s Kavčičem," je povedal Bedene, ki je s Kavčičem izgubil v četrtfinalu turnirja v Banja Luki.

Slovo Žitnika in Kovečarja Dešmana
Izpadla sta oba slovenska "povabljenca". Drugi nosilec Leonard Mayer iz Argentine je 6:1 in 6:2 ugnal Toma Kočevarja Dešmana. Tilna Žitnika pa je s 6:0 in 6:2 odpravil Italijan Paolo Lorenzi.
"Današnji dvoboj je bil zame zelo pomemben in obenem težak, saj je bil tekmec v vseh pogledih boljši. Toda tudi sam si želim napredovati, predvsem imam pomanjkljivosti pri servisu in v telesni pripravljenosti," je povedal Kočevar Dešman, 885. igralec svetovne lestvice. Njegov 24-letni tekmec iz Buenos Airesa, pred pol desetletja eden najboljših mladincev na svetu, je trenutno na 119. mestu lestvice ATP, lani pa je bil že 51.