Grega Žemlja bi se lahko v polfinalu pomeril z Blažem Kavčičem. Foto: Bojan Matevžič

Žemlja je bil edini Slovenec, ki je danes nastopil med posamezniki. V četrtek se bosta med seboj v drugem krogu pomerila Blaž Kavčič, prvi nosilec in branilec naslova, ter Aljaž Bedene.

Žemlja je gladko dobil prvi niz. Kazalo je, da bo tako opravil s tekmecem tudi v nadaljevanju. Posebej po tem, ko je v uvodni igri drugega niza na servis tekmeca povedel s 40:0. To pa ni bilo dovolj za vodstvo, nato pa je še izgubil servis kljub vodstvu s 40:15. To je povsem prebudilo Zekića, ki je v nadaljevanju povedel s 4:1 in 5:2. Žemlja ni zmogel preobrata, saj je bil praktično brez možnosti za osvojitev točk na servis sproščenega tekmeca, ki je igral vse bolj poletno.

V prvih treh igrah zadnjega niza sta oba igralca prepričljivo dobila svoje servise, zmagovalca pa je praktično odločila četrta igra, ko je Žemlja izkoristil drugo priložnost za brejk in povedel s 3:1. S šesto zaporedno osvojeno točko je prišel do vodstva s 4:1, v osmi igri zaključnega niza je lepo preigral Zekića, ki je v obupnem poskusu napadel na mreži ter prišel do odločilne točke za zmago. Srbski tenisač je nato žogo poslal izven igrišča za konec dvoboja.

Na začetku se ni dobro počutil
"V drugem nizu sem izgubil nekaj zaporednih iger. Toda že v prvem nizu se nisem najbolje počutil. Igra mi ni stekla, vendar je tudi tekmec grešil. Potem sem sam slabo igral, končno pa mi je v tretjem nizu steklo. Martija, mojega naslednjega tekmeca, še nikoli nisem videl igrati, vem pa le to, da je mlad. Od drugega kroga naprej pa je vsaka tekma po svoje težka. Poskusil bom še dvigniti raven svoje igre in potem imam možnosti, da bom dosegel tudi dober turnirski izid," je dejal Žemlja.
Muster drugič v teniški pokoj
Avstrijski teniški igralec Thomas Muster je potrdil, da bo oktobra končal kariero. 44-letni Muster je teniški pokoj prekinil lanskega junija, trenutno pa je na 847. mestu na lestvici ATP. Zadnji dvoboj bo odigral na Dunaju, kjer bo od 24. do 30. oktobra na sporedu turnir Erste Bank Open.

Muster je edini Avstrijec, ki je osvojil turnir za grand slam. To se je zgodilo leta 1995, ko je zmagal na odprtem prvenstvu Francije v Parizu, leto kasneje pa je šest tednov preživel kot številka 1 na lestvici ATP. Lani je nastopil tudi na challengerju v Ljubljani.