Nič novega v Pokalu Spar - pokal so dvignili košarkarji Uniona Olimpije. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Dino Murić
Dino Murić je bil izbran za MVP-ja finala. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zmago Sagadin
Zmago Sagadin je pripravil veliko presenečenje že v polfinalu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Union Olimpija do 19. pokalnega naslova

Ljubljančani so se veselili šestega zaporednega naslova. Helios, ki je v polfinalu presenetljivo izločil Krko, ostaja pri naslovu iz leta 2007.
Zeleno-beli so v 22 nastopih v slovenskem pokalu 21-krat igrali v finalu in slavili 19-krat. Brez naslova so ostali leta 1997, ko je zmagala Kovinotehna Savinjska Polzela, ter 2004 in 2007, ko sta bila v finalu boljša Pivovarna Laško oziroma Helios.
Helios s finalom presegel pričakovanja
Mlada ekipa Zmaga Sagadina je v polfinalu presenetila Krko in tako presegla pričakovanja, podobno pa velja tudi za mladinsko zasedbo Heliosa, ki je postala zmagovalec mini pokala Spar, ki je prav tako potekal v Celju in je namenjen igralcem do 14. leta starosti. Tako kot pri članih je tudi pri zadnjih tragična vloga pripadla košarkarjem Krke, ki so enako kot člani veljali za favorite, na koncu pa izgubili v finalu.
Delni izid 12:0 prevesil tehtnico na stran Olimpije
V prvi četrtini so zmaji delovali še malce uspavano, Miha Fon in Nikola Gačeša sta s trojkama poskrbela za vodstvo Domžalčanov z 8:4. Po desetih minutah so imeli točko prednosti (16:17).

V drugi četrtini so Ljubljančani stisnili v obrambi, Helios kar štiri minute in pol ni dosegel niti točke. Klemen Prepelič in Teemu Rannikko sta zadela izza črte, po seriji 12:0 pa je Sagadin zahteval minuto odmora (28:17). Prepelič je z leve strani zadel izjemno trojko ob sireni in na odmor so zmaji odšli z enajstimi točkami naskoka (39:28).
Odlična tretja četrtina Heliosa
Murić se je razigral na začetku drugega polčasa, nanizal je deset točk in Olimpija je v 28. minuti povedla s 55:42. Domžalčani se niso predali, Gačeša je zadel za tri točke, Gregor Hrovat je dodal štiri točke in po 30 minutah je bilo le še 56:51.
Zmaji so se le zbrali
Sašo Filipovski
je bil zelo jezen na svoje izbrance pred začetkom zadnje četrtine. Zmajem se je uspelo zbrati in z delnim izidom 8:0 je v 34. minuti dišalo po zanesljivi zmagi. Jaka Blažič je zadel izza črte, po polaganju Alena Omića sredi zadnje četrtine pa je bila tekma odločena (69:52). V zaključku so Ljubljančani zlahka zadržali prednost.

Izjave po finalu:

Dino Murić, MVP finala: "Pokal Spar je prinesel presenečenje. Helios je presenetil Krko, tudi mi pa nismo imeli lahkega dela. Morali smo se zelo potruditi, da smo osvojili to lovoriko, katere smo veseli. Ena titula je šla v žep, osvojiti moramo še drugo, tisto v Ligi Telemach. Smo mlada ekipa, gremo naprej iz tekme v tekmo ter se poskušamo dokazovati. Naslov MVP-ja finala je lovorika, za katero je zaslužna celotna ekipa."

Sašo Filipovski: "Izredno sem vesel, zlasti za moje fante, ki so si zelo želeli te zmage. Uspelo nam je odigrati težke tekme in potem zmagati v finalu proti izredno kvalitetni in mladi ekipi Heliosa, ki jo odlično vodi Zmago Sagadin."

Zmago Sagadin: "Nisem razočaran. Za našo ekipo je hud zalogaj igrati proti dvema ligašema Lige ABA v dveh dneh. Če bi imeli po izredni sobotni zmagi proti Krki teden dni časa, da se pripravimo na Olimpijo, in če bi imel zdravega Močnika za rezervo na mestu organizatorja igre, potem bi se verjetno lahko kosali z Olimpijo. V prvi četrtini, ki smo jo odigrali dobro, smo pokazali, da se lahko vsaj na trenutke merimo z Unionom Olimpijo, ki je po tem delovala kot stroj in je mlela. V tretji četrtini, ko smo se vrnili na pet točk zaostanka, je bila prilika, ki je nismo znali izkoristiti. Na tekmi smo pokazali svoj maksimum v tem trenutku. Union Olimpija je zasluženo prvak. Prireditev je bila lepa, košarka prav tako. Ljubljančani imajo z igro, ki jo kažejo na trenutke, kvaliteto, da v Ligi ABA pridejo do turnirja zaključne četverice."