Davor Marcelić je bil izza črte pravi strup za ljubljanske košarkarje, s 24 točkami pa je bil tudi najboljši strelec tekme. Foto: www.kosarka.si / Drago Perko
U. Olimpija - Krka
Krka v Tivoliju do tretjega naslova
Konec tekme v Tivoliju in slavje Krke

Za ljubljanske košarkarje je bil nerešljiva uganka Marcelić (met za dve 3/4, met za tri 6/7), pod košem pa je bil nepremagljiv najkoristnejši igralec finalne serije Pavić, ki je zbral kar 17 skokov, podelil 4 blokade in prispeval še 14 točk. Pri Olimpiji sta razočarala Vlado Ilievski (met iz igre 3/12) in Jaka Klobučar (met iz igre 3/14), v prvem polčasu pa zmaji niso zbrali niti ene podaje.

Pavić mož odločitve v prvi četrtini
Tekmo je s trojko odprl Vlado Ilievski, s tremi zadetimi prostimi meti je Sašo Ožbolt postavil izid 6:2. Krka je prvič povedla v 5. minuti, ko je Goran Ikonič zadel trojko (6:9). Sledile so minute Smiljana Pavića, ki je lastnoročno zaustavljal napade Olimpije, v napadu pa je do konca četrtine prispeval še 6 točk. Prvi del tekme je dobila Krka s 15:27.

Olimpija do polčasa brez podaj
V drugi četrtini se je prevlada Krke nadaljevala, sledil je delni izid 1:13, v 14. minuti pa je Davor Marcelić s tremi zaporednimi trojkami postavil izid 16:33. Olimpija se je reševala predvsem s prostimi meti (14/16, met za dve 4/16, met za tri 1/6), Novomeščani pa so s strpno in bliskovito igro v napadu prek Pavićevega prostega meta postavili tudi najvišjo prednost (23:43), ki so jo zadržali do konca prvega polčasa (25:45).

Košarkarji Krke so izvedli le tri proste mete (1/3), zato pa so bili toliko dejavnejši pri metih iz igre, kjer so popolnoma zasenčili ljubljanskega nasprotnika (met za dve 13/23, met za tri 6/10). Nanizali so 7 podaj, medtem ko je Olimpija polčas končala brez teh.

Marcelič razigran tudi v 2. polčasu
Drugi polčas je s še četrto zadeto trojko začel Marcelič. Z dvema doseženima košema Jake Klobučarja in Edina Bavčiča so Ljubljančani rezultat znižali na +15, s trojko je ljubljansko občinstvo ogrel tudi Stipe Modrić. Toda Krka se je po rahli krizi kmalu pobrala, pobudo pa je znova prevzel Marcelić, ki je s petimi zaporednimi točkami Krki znova povrnil prednost 20 točk (42:62). Tretjo četrtino je sicer dobila Olimpija (+4), toda prednost je še vedno znašala velikih 16 točk, kar je obetalo dobro končnico.

Trojka Petrova prelomila tekmo
Zadnjo četrtino so veliko bolje začeli domači košarkarji, ki so hitro nanizali štiri točke, a vseeno jim ni uspelo izkoristiti 3-minutnega strelskega posta Krke, ki ji ni in ni uspelo žoge spraviti v koš. Ilievski je zgrešil dva prosta meta od treh, dva napada je zapravil Klobučar. V ključnem trenutku je nato trojko zadel Simon Petrov (54:69). V tem trenutku se je tekma tudi prelomila, še zadnje upe zmajev pa je s trojko v predzadnji minuti pokopal Marcelič (64:77). Končni izid je postavil Bavčič (79:87).