Luka Dončić je Pelikanom nasul 49 točk. Foto: Reuters

Najboljši košarkar Dallasa je 49 točkam dodal še 15 skokov, do trojnega dvojčka sta mu zmanjkali dve podaji. 23 točk je dodal Jalen Brunson.

"Dobro smo igrali tri četrtine, v zadnji pa smo se malce sprostili. Na koncu nam je vseeno uspelo zmagati," je takoj po tekmi povedal Dončić in dodal: "Osredotočiti se moramo na obrambo. Kadar nam uspe igrati čvrsto v obrambi, igramo zelo dobro košarko."

Šlo je za zadnjo tekmo pred krajšim premorom zaradi tekme zvezd. Do konca rednega dela sezone je še 22 tekem, vsaka zmaga prinaša pomemben premik proti končnici.

V prvi četrtini Dallas zadel kar 9 trojk
Kakšna uvodna četrtina Dallasa v New Orleansu. Gostje iz Teksasa so popolnoma zasenčili gostitelje, ki nikakor niso našli odgovora na hitro in kombinatorno igro nasprotnika. Ta je že v prvih 12 minutah dosegel kar 45 točk! Zadel je kar 9 trojk iz 12 poskusov, štirikrat je bil natančen Donćić, ki je zadel tudi ob sireni iz velike oddaljenosti za 27:45. Ob Ljubljančanu je bil zelo razpoložen še Jalen Brunson, ki je nekajkrat prevzel organiziranje napada svoje ekipe, zbral je 10 točk.

Dončić je bil v tretji četrtini neustavljiv. Foto: Reuters

Mavsi polčas končali z delnim izidom 7:0
Prevlada Dallasa se je nadaljevala tudi v uvodnih minutah druge četrtine, nato pa so gostitelji vendarle strnili vrste v obrambi in ustavili nalete nasprotnika. Po alley-oopu Maxija Kleberja in vodstvu s +21 je vajeti igre v roke vzel New Orleans. Varovanci Willieja Greena so počasi, a vztrajno topili zaostanek. Jaxson Hayes je zadel s polrazdalje in stopil zaostanek na manj kot 10 točk (55:64), a v zaključku polčasa je plačal ceno za agresivnejšo igro v obrambi, potem ko je nad Dončićem storil osebno napako, že četrto. Dallas je ohranil mirno kri, prvi polčas je končal s 7:0, njegove zadnje točke v prvem delu je s polaganjem dosegel Dončić. Ta je v prvem polčasu zbral 25 točk 7 skokov in 5 podaj. Pri New Orleansu je bil najučinkovitejši Hayes (17 točk, 6 skokov).

'Eksplozija' Dončića v 3. četrtini
Če je imel drugo četrtino nekoliko slabšo, je v tretji četrtini Dončić 'eksplodiral'. Košarkarji New Orleansa so le nemočno opazovali šov 22-letnika. Domači trener Green je nanj pošiljal različne igralce, a vsi so morali priznati premoč. Luka je pridno rešetal mrežico, dosegel je 20 točk, v 29 minutah na parketu je dosegel 45 točk in bil glavni krivec, da se je Dallas znova odlepil in zadnjo četrtino začel s prednostjo 24 točk (81:105).

Tesna končnica po velikem naletu Pelikanov
Po dveh minutah zadnje četrtine je odšel na klop, kar so Pelikani hitro izkoristili in zaostanek zmanjšali na –15. Jason Kidd je hitro ukrepal, po minuti odmora je Dončića, ki sta mu do trojnega dvojčka manjkali le še dve podaji, poslal v igro. Dallas se je znašel v težavah, igra v napadu ni stekla, grešil je tudi Dončić, po delnem izidu 20:6 v zadnji četrtini je Kidd zahteval še drugo minuto odmora (111:118). Brandon Ingram je New Orleans približal na 6 točk (113:118), Dallas je nujno potreboval koš in s polaganjem ga je dosegel – Dončić. Zaključek tekme je minil v izvajanju prostih metov, Dallas je relativno mirno dosegel 35. zmago v sezoni.

Miami po dveh podaljških strl Charlotte
V Charlottu so navijači uživali v maratonu. Sršeni so po dveh podaljških izgubili proti Miamiju s 107:111. Vročica je znova na prvem mestu v vzhodni konferenci.

Tekme 17. februarja:

NEW ORLEANS – DALLAS
118:125 (27:45, 31:26, 23:34, 37:20)
McCollum 38, Hayes 18, Valančiunas 16 in 18 skokov, Ingram in Graham po 12, Snell 11, Jones 9, Temple 2; Dončić 49 (met iz igre 17/35; met za tri: 7/14; prosti meti 8/12), 15 skokov in 8 podaj v 38 minutah, Brunson 23, Kleber 20, Finney-Smith 14, Powell in Dinwiddie po 8, Bertans 3.

CHARLOTTE – MIAMI ** 107:111
Bridges 29 in 11 skokov, Harrell 24, Oubre jr. in Washington po 15, Ball 14, Rozier 5, Thor 3, Plumlee 2; Lowry 25, Robinson 21, Tucker (10 skokov), Butler (10 skokov) in Adebayo (13 skokov) po 15, Yurtseven 10, Highsmith in Vincent po 4, Strus 2.