Takole je RJ Barrett zadel za zmago New Yorka. Foto: Reuters

"Bil je težak met, a vsakič, ko vržem, se mi zdi, da bom zadel. Če sem iskren, niti nisem videl, če sem zadel, saj sem padel. Sem pa takoj videl odziv vseh in je bilo res izjemno," je dejal kanadski košarkar. Knicksi so z zmago na lestvici prehiteli Celticse, moštvi pa se bosta znova srečali v soboto, a tedaj v Bostonu.

Gostje so v košarkarski Meki v drugi četrtini povedli za kar 24 točk. Domača vrsta se je s serijo 8:0 do odmora približala na 63:47, takoj na začetku drugega polčasa s trojkama Barretta in Evana Fourniera na -10, toda Kelti so nekaj več kot pet minut pred koncem tretje četrtine znova vodili za 20. Zaključek četrtine je pripadel New Yorku, ki je znižal na 84:77.

Štiri minute pred koncem je izenačil Fournier, ki je zatem s trojko svojo ekipo popeljal v prvo vodstvo (99:98). Ko je ostalo še 44 sekund, so gostitelji vodili s 103:101. Barrett in Julius Randle sta v nadaljevanju zadela še vsak po en met, na drugi strani pa je bil Marcus Smart dvakrat uspešen. Nato je bil Jayson Tatum, ko ga je pokrival Barrett, dobro sekundo pred koncem s korakom nazaj uspešen za 105:105. Barrett je zatem z desne strani v padcu vrgel tik pred piskom sirene prek roke Tatuma in od table zadel za veliko zmago.

Blestel je nekdanji košarkar Bostona Fournier. Francoski reprezentant je z 41 točkami postavil rekord kariere, iz 14 poskusov pa je bil kar desetkrat natančen izza črte. 22 točk je pristavil Randle. Tatum je bil s 36 točkami prvi gostujoči mož.

Phoenix na vrhu prehitel Golden State

Po porazu Golden Stata v New Orleansu (101:96) je na vrhu lige znova Phoenix, ki je bil s 106:89 boljši od Clippersov. Za 30. zmago v sezoni je trojni dvojček prispeval Chris Paul, ki je statistiko zapolnil s 14 točkami, 13 skoki in desetimi podajami. Pet podaj je zbral v zadnji četrtini, ko je znova prevzel odgovornost in zadel tudi ključno trojko. Sunsi, ki so slavili tretjič zapored, so dobili vseh 25 tekem, ko so vodili po treh četrtinah.

Warriorsi so dan po porazu v Dallasu klonili še v New Orleansu. Bojevniki so igrali brez Stepha Curryja in Drymonda Greena. Pelikani so niz treh porazov prekinili na krilih Brandona Ingrama, ki je dosegel 32 točk. Gostje so izza črte metali le 21-odstotno, New Orleans pa malenkost več kot 23. Skupaj sta ekipi zgrešili kar 52 trojk.