Donovan Mitchell in Hassan Whiteside se veselita prestižne zmage. Foto: AP

Utah je zadnjo četrtino dobil odprl z delnim izidom 13:2 in povedel je z 92:67. Bojan Bogdanović je zbral 23 točk, Donovan Mitchell pa je prispeval 14 točk, 10 skokov in 8 podaj. Zelo se je približal prvemu trojnemu dvojčku za košarkarja Utaha po letu 2008, ko je to uspelo Carlosu Boozerju. Hassan Whiteside je kraljeval v raketi s 17 skoki in sedmimi blokadami. Rudy Gobert je izpustil že osmo zaporedno tekmo, a tokrat se to ni poznalo.

Stephen Curry je zadel tri trojke iz osmih poskusov, že na 175. zaporedni tekmi je vsaj enkrat zadel izza črte, kar je rekord v Ligi NBA. Zelo se je poznalo, da so manjkali Klay Thompson, Andre Iguodala in James Wiseman.

34-letni Ingles si je 30. oktobra poškodoval koleno in v tej sezoni ne bo več igral. Pogodba se mu poleti izteče, v ponedeljek pa je bil še v vlogi strokovnega komentatorja tekme proti New Yorku. V menjavo igralcev so bili vpleteni trije klubi. Nickeil Alexander-Walker se iz Portlanda seli k Utahu, ki je dobil tudi Juancha Hernangomeza iz San Antonia. Tomaš Satoransky je okrepil Spurse.

Anfernee Simons je v končnici zrežiral zmago Portlanda, ki je v torek na domačem parketu izgubil proti odpisanemu Orlandu. Foto: AP

Simons poglobil krizo Lakersov
Portland, ki je imel po številnih menjavah igralcev na voljo zelo malo igralcev, je premagal LA Lakerse s 107:105. Junak v Moda Centru je bil Anfernee Simons, ki je dosegel 29 točk. Blazersi so s tem končali niz šestih porazov in še poglobili krizo Jezernikov.

Westbrook izpustil prvo tekmo v sezoni
Pri Lakersih prvič v tej sezoni ni igral Russell Westbrook, ki čuti bolečine v hrbtu. V zadnjih tednih je v zelo slabi formi in navijači so mu na domačih tekmah namenili glasne žvižge. V torek je proti Milwaukeeju sedel na klopi celotno zadnjo četrtino. Znova je manjkal tudi Carmelo Anthony.

Tri minute in pol pred koncem so Lakersi še vodili (97:98), nato pa je Simons zadel dve trojki za vodstvo Portlanda s 105:100. LeBron James je znižal pol minute pred koncem, a je Simons z dvema prostima metoma tri sekunde pred zadnjim piskom sirene potrdil zmago. Gostitelji so imeli na voljo le devet košarkarjev. CJ McCollum je odšel v New Orleans, Damian Lillard pa je še vedno poškodovan

Domantas Sabonis je po petih letih zapustil Indiano. Sacramento že 16 let ni igral v končnici in tudi tokrat Kingsom ne kaže dobro. Foto: AP

James je bil najboljši strelec tekme s 30 točkami. Znova je bil zelo razočaran. Po torkovem porazu proti Milwaukeeju je na novinarski konferenci dejal, da v tej sezoni ekipa ni na taki ravni, da bi lahko premagala prvake.

Uspešen debi Sabonisa v Sacramentu
Sacramento je ugnal Minnesoto s 132:119. Domanatas Sabonis je debitiral v dresu Kraljev z 22 točkami in 14 skoki. Harrison Barnes je bil najboljši strelec tekme s 30 točkami.

Charlotte je izgubil proti Chicagu s 109:121. Biki so se veselili zmage na krilih DeMarja DeRozana, ki je dosegel 36 točk. "To zmago smo res potrebovali. Ne moremo si več privoščiti porazov," je dejal DeRozan.