Steph Curry je zadel 16 trojk in zbral 50 točk ... Ni bilo dvoma, kdo bo MVP večera. Foto: Reuters

Gledalci na tekmah Lige NBA so do zdaj največ trojk videli oktobra 2018, ko jih je igralec Golden Stata Klay Thompson zadel 14. Njegov soigralec Steph Curry pa je zdaj mejnik premaknil kar na 16 trojk. Po osem jih je zadel v vsakem od polčasov, tekmo pa je končal kar pri 50 točkah in bil za svojo predstavo prvič nagrajen z lovoriko MVP na tekmi zvezd.

LeBron James trenutek pred zadnjim metom na tekmi. Foto: Reuters

Ena trojka zmanjkala do Davisa
Po treh četrtinah je bil izid 139:138 za ekipo Kevina Duranta, kar je pomenilo, da bo slavila ekipa, ki bo prva osvojila 163 točk (v zadnji četrtini je v čast pokojnemu Kobeju Bryantu treba zbrati 24 točk). Curry je tik ob koncu zgrešil dve trojki, s čimer bi podrl tudi rekord največjega števila točk na tej revijalni tekmi (Anthony Davis je leta 2017 dosegel 52 točk).

Tekmo odločil LeBron James
Odločitev je nato v svoje roke vzel kapetan LeBron James, ki je iz strani zadel težek met in postavil izid tekme. To je bila zanj 24. točka v večeru. Zanimivo, tako James kot Curry sta bila rojena v Akronu v bližini Clevelanda, kjer je bila tokrat odigrana tekma vseh zvezd. Tekma je petič potekala v formatu dveh kapetanov (vsak iz svoje konference), ki sta potem poljubno izbirala košarkarje. James je bil vselej kapetan ene od ekip in na vseh petih tekmah se je veselil zmage.

Dončić je že tretjič igral na tekmi vseh zvezd, vselej ga je v svojo ekipo izbral LeBron James. Foto: Reuters

Durant poškodovan
Kapetan druge ekipe Kevin Durant drugič zapored ni mogel igrati za svojo ekipo, saj je poškodovan. Tekme zaradi smrti babice ni spremljal.

Osem točk Dončića
Luka Dončić
je igral za ekipo LeBrona Jamesa in v 25 minutah dosegel osem točk. V zadnji minuti prve četrtine je v razmiku 18 sekund zadel dve trojki.

Največje ovacije za Jordana
Vodstvo lige je ob polčasu ob 75. obletnici delovanja počastilo 75 najboljših igralcev, ki so bili izbrani v posebnem izboru. Kot zadnji je bil predstavljen Michael Jordan, ki so ga gledalci navdušeno pozdravili.

Jordan navdušeno pozdravil Dončića

71. tekma vseh zvezd Lige NBA

EKIPA LEBRONA JAMESA − EKIPA KEVINA DURANTA
163:160 (47:45, 46:49, 45:45, 25:21)
Curry 50 (17/30 iz igre, 16/27 za tri), G. Antetokounmpo 30 (15/21 iz igre), James 24 (11/24 iz igre), Garland 13, DeRozan, Jokić in Allen po 10, Dončić 8 (3/6 iz igre, 2/4 za tri) in 3 podaje v 25 minutah, VanVleet 6, Butler 2, Paul 0; Embiid 36 (14/20 iz igre, 5/8 za tri) in 10 podaj, Booker 20, Ball 18, Murray 17, Young 13 in 10 podaj, LaVine 12, Wiggins 10, Towns 9, Tatum 8, Gobert in Morant po 6, Middleton 5.

All Star: Curry neverjeten pri metih za tri točke