DeMar DeRozan je takole odločil srečanje v Washingtonu. Foto: AP

V Washingtonu so navijači že slavili zmago, potem ko je Kyle Kuzma zadel trojko 3,3 sekunde pred koncem. Po minuti odmora je žoga prišla do DeRozana, ki je imel v kotu na levi strani na sebi dva igralca Wizardsov. Corey Kispert je poletel mimo, Bradley Beal je skočil, a je žoga poletela mimo njegove roke naravnost skozi obroč.

32-letni branilec je tako postal prvi košarkar v zgodovini Lige NBA, ki je zadel zmagoviti koš ob izteku časa v zaporednih dneh. "Neverjetno, še posebej, ker mi je to uspelo na gostovanju. Ne vem, ali sanjam ali je vse resnično," je bil navdušen DeRozan, ki je tekmo končal z 28 točkami. Odločilna trojka je bil njegov edini met izza črte na celotni tekmi. Prvi strelec Bikov je bil Zach LaVine s 35 točkami. Nikola Vučević je dodal 22 točk in 12 skokov. Pri Washingtonu sta izstopala Kuzma z 29 in Beal s 27 točkami.

Chicago je zmagal sedmič zapored, kar je najdaljši niz Bikov po decembru leta 2014.

Razburljivo do samega konca je bilo tudi v Detroitu, kjer je Saddiq Bey odločil srečanje proti San Antoniu (117:116) s trojko dve sekundi pred koncem podaljška.

Čančar izenačil rekord sezone
Denver je s 124:111 slavil v Houstonu, kjer se je izkazal tudi Vlatko Čančar. V 15 minutah je dosegel 11 točk (met 5/7) in s tem izenačil rekord sezone. Odločilna je bila druga četrtina, ki so jo Nuggetsi dobili s 47:24. Nikola Jokić je vknjižil 24 točk, Facundo Campazzo dve manj za rekord kariere.

Oslabljeni Clippersi presenetili ležerne Netse
Presenečenje večera so pripravili zdesetkani LA Clippersi, ki so s 124:111 slavili v Brooklynu. Izid zadnje četrtine je bil 40:29. Clippersi so bili brez Leonarda, Georgea, Batuma, Zubca, Kennarda, Morrisa in trenerja. Prvi strelec gostov je bil Eric Bledsoe z 28 točkami. James Harden je dosegel trojni dvojček – 34 točk, 13 podaj, 12 skokov, Kevin Durant se je ustavil pri 28 točkah. "Preveč smo bili sproščeni, ko smo videli, da jim manjka toliko igralcev. Misliš si, take tekme pa ne res moremo izgubiti," je povedal Durant.

Golden State slavil tudi v Utahu
V derbiju Zahoda je Golden State zmagal v Utahu s 123:116. Prvi strelec dvoboja je bil Stephen Curry z 28 točkami. Andrew Wiggins jih je prispeval 25, Otto Porter je vknjižil 20 točk, osem podaj in sedem skokov. Pomemben člen je bil z 12 točkami, osmimi podajami in sedmimi skoki rezervist Andre Igoudala, ki je zapečatil zmago s trojko.

Pri Utahu, ki je doma izgubil sedmič v sezoni, so po 20 točk dosegli Donovan Mitchell, Bojan Bogdanović, Jordan Clarkson in Rudy Gobert, ki je zbral še 19 skokov.

Tekme 1. januarja:
WASHINGTON - CHICAGO 119:120
Kuzma 29 (12/18 iz igre, 2/5 za tri) in 12 skokov, Beal 27 in 17 podaj, Gaffor 19 (9/10 iz igre); LaVine 35 (7/12 za tri), DeRozan 28 (10/22 iz igre, 1/1 za tri) in 9 skokov, Vučević 22 in 12
skokov, White 20.

MILWAUKEE - NEW ORLEANS 136:113
G. Antetokounmpo 35 (12/18 iz igre), 16 skokov in 10 podaj, Nwora 23 (5/7 za tri), Holiday 21, Allen 16; Hayes 23, Temple, Jones, Graham in Hart (11 skokov in 9 podaj) po 14.

DETROIT - SAN ANTONIO 117:116 - po podaljšku
Diallo 34 (13/32 iz igre) in 14 skokov Bey 21 in 17 skokov, Garza 20 in 14 skokov; Forbes 27 (5/10 za tri), Vassell 19 (5/12 za tri), White 18 in 14 podaj.

HOUSTON - DENVER 111:124
Green 29 (5/8 za tri), Martin 15, Nix 13; Jokić 24 (8/12 iz igre) in 11 skokov, Campazzo 22, 12 podaj in 5 ukradenih žog, Gordon 15 ... Čančar 11 (5/7 iz igre, 1/3 za tri), 1 skok in 1 podaja v 15 minutah.

BROOKLYN - LA CLIPPERS 116:120
Harden 34 (9/22 iz igre, 3/11 za tri), prosti meti 13/15), 12 skokov in 13 podaj, Durant 28 (11/24 iz igre) in 9 skokov, Mills 17 (5/9 za tri); Bledsoe 27 (4/6 za tri), Mann (3/6 za tri) in