Irving je ob 50 točkah zbral še šest podaj, tri skoke, ukradeno žogo in blokado. Foto: Reuters

Razpoložen je bil predvsem pri metu za tri točke, od 12 poskusov je bil natančen kar devetkrat. Drugič v svoji karieri je dosegel 50 točk in to ob metu iz igre, ki je bil višji od 75 odstotkov. V njegovi družbi sta le še Michael Jordan (3 take tekme) in Karl Malone (2).

Dragić se je dobro znašel v novi sredini. Foto: AP

"Mladi košarkarji naj si le ogledajo to tekmo, saj se lahko veliko naučijo od Irvinga, kako dosegati točke na tako visoki ravni," je soigralca pohvalil Kevin Durant, ki je imel relativno miren večer, saj je dosegel 14 točk.

Goran Dragić je spet igral relativno veliko, v 28 minutah je zbral pet točk. Pri metu iz igre ni imel najmirnejše roke (2/6), zato pa se je izkazal s sedmimi podajami, s čimer je bil v tej statistiki najučinkovitejši v svoji ekipi. Sedem podaj je zbral še Durant.

Bojevniki končali slab niz tekem
Slab niz tekem je prekinil tudi Golden State, ki je prepričljivo ugnal LA Clipperse s 112:97. Bojevniki so januarja in februarja bili v odlični formi, saj so zmagali devetkrat zapored, na naslednjih desetih tekmah so zmagali le še dvakrat (med drugim so izgubili zadnjih pet tekem).

Will Ferrell je pred tekmo poskrbel za veliko dobre volje. Foto: Reuters

Ekipo iz San Francisca je pred tekmo presenetil filmski igralec Will Ferrell, ki se je ogreval skupaj z domačimi igralci. Uvodna četrtina je bila še izenačena (21:21), nato so gostitelji ušli v visoko vodstvo. Kar trije košarkarji so dosegli vsaj 20 točk, največ Jonathan Kuminga (21).

Liga NBA, tekme 8. marca

CHARLOTTE − BROOKLYN 121:132
Bridges (11/19 iz igre) in Rozier (5/9 za tri) po 30, Ball 24; Irving 50 (15/19 iz igre, 9/12 za tri, prosti meti 11/13), Drummond 20 in 14 skokov, Brown in Durant po 14, Mills 12 (4/7 za tri) ... Dragić 5 (2/6 iz igre, 1/4 za tri), 7 podaj in 2 skoka v 28 minutah.

INDIANA − CLEVELAND 124:127
Haliburton 25 (4/7 za tri), Smith, Bitadze in Washington po 15; Garland 41 (14/26 iz igre) in 13 podaj, Mobley 22 in 12 skokov, Markkanen 21.

ORLANDO − PHOENIX 99:102
Carter 20 in 12 skokov, M. Wagner 11; Ayton (19 skokov) in Shamet (6/10 za tri) po 21, Payne 18 in 12 podaj, Booker in Paul nista igrala.

MEMPHIS − NEW ORLEANS 132:111
Morant 24 (8/13 iz igre), 8 skokov in 8 podaj, Jackson Jr. in Bane (5/9 za tri) po 22; McCollum 32 (5/10 za tri), Hernangomez 17, Marshall 16.

OKLAHOMA CITY − MILWAUKEE 115:142
Gilgeous Alexander 33 (11/18 iz igre, 3/3 za tri), 14 podaj in 8 skokov, Waters 16 (4/9 za tri), Pokuševski 13; G. Antetokounmpo 39 (13/19 iz igre, 4/4 za tri), Middleton 25 (4/7 za tri), Portis 18 in 14 skokov, Ibaka 14.

GOLDEN STATE − LA CLIPPERS 112:97
Kuminga 21, Thompson in Poole po 20, Curry 15; Batum 17, Morris in Kennard po 11.