Jimmy Butler je blestel v drugem polčasu v Madison Square Gardnu. Foto: Reuters

Pet minut pred koncem je bil izid izenačen na 94:94. Jimmy Butler je nato dosegel štiri točke zapored, Kelly Olynyk pa je po zabijanju dodal še prosti met. Knicksi so pri zaostanku z 99:103 skušali z meti izza črte, Julius Randle in Alec Burks nista bila natančna, odločilno trojko je zadel Tyler Herro 33 sekund pred koncem (99:106).

Tom Thibodeau je lahko zadovoljen s prvo tretjino sezone. Knicksi imajo 11 zmag, lani pa so jih v celotni sezoni zbrali 21. Foto: Reuters

Bam Adebayo je prispeval 24 točk in 11 skokov, Butler pa se je približal trojnemu dvojčku s 17 točkami, 10 skoki in 9 podajami; 12 točk je zbral v drugem polčasu. Kendrick Nunn in Tyler Herro sta prispevala po 16 točk.

Najboljši strelec tekme je bil Julius Randle s 26 točkami, dodal je še 13 skokov in 7 podaj, Reggie Bullock je zadel sedem trojk.

Ekipi se bosta srečali v noči s torka na sredo v Miamiju. Vročica ima zdaj devet zmag in 14 porazov.

Rose se vrača v New York
New York in Detroit sta se dogovorila za menjavo igralcev. MVP Lige NBA Derrick Rose bo prišel v Madison Square Garden. Trener Tom Thibodeau si ga je zelo želel, skupaj sta odlično sodelovala v Chicagu. Dennis Smith Jr. se seli v Detroit, tudi izbor v drugem krogu nabora bo pripadel Pistonsom.

Derrick Rose se po štirih letih vrača v Madison Square Garden. Foto: EPA

Rose je že igral za Knickse v sezoni 2016/17, a se takrat ni znašel, glavno besedo je imel Phil Jackson, ki je bil vodja vseh košarkarskih operacij.

Sacramento z najboljšim nizom po letu 2006
V odlični formi je Sacramento. LA Clippersi so v Staples Centru izgubili proti Kingson s 110:113. To je bila že sedma zmaga na zadnjih osmih tekmah za izbrance Luka Waltona. To je najboljši niz Sacramenta po letu 2006, ko se je zadnjič prebil v končnico.

Blestel je De'Aaron Fox s 36 točkami, Buddy Hield jih je dodal 22. Pri Clippersih se je zelo poznalo, da je manjkal Paul George, ki ima poškodovano desno stopalo. Patrick Beverley redno trenira, a zaradi bolečin v desnem kolenu še ni igral.

De'Aaron Fox je bil neustavljiv v Staples Centru. Tekma je bila na sporedu že ob 12.00 po lokalnem času, saj je v ospredju pozornosti v ZDA Super Bowl. Foto: Reuters

Kawhi Leonard je bil utrujen v ključnih trenutkih, prispeval je 20 točk (9/21 iz igre). Najboljši strelec je bil rezervist Lue Williams s 23 točkami.

Utah še naprej vroč
Indiana je izgubila proti Utahu s 95:103. Ekipa iz Salt Lake Cityja je zadržala vodstvo, zdaj ima že 19 zmag in le pet porazov. Na zadnjih 16 tekmah je izgubila le v Denverju.

Bojan Bogdanović je pet minut in pol pred koncem s košem in dodatnim prostim metom poskrbel za vodstvo Utaha (85:88). Donovan Mitchell je nato prevzel dirigantsko palico, Bogdanovič in Joe Ingles sta po njegovih podajah s trojkama zapečatila usodo Pacersov.