Goran Dragić je Miami na 22. tekmi sezone popeljal do osme zmage. Na fotografiji: Dragić in Jimmy Butler poskušata ustaviti Russla Westbrooka. Foto: Reuters

Dragić je (namesto Herra) začel v prvi peterki, z vrhunskim prodorom dosegel prvi točki za Miami in se v naslednjem napadu izkazal še z izjemno podajo. Igral je 22 minut, 9 točkam je dodal 4 podaje in 3 skoke. V tretji četrtini je moral zaradi zvitega levega gležnja zapustiti parket. Rentgenski pregled pa je pokazal, da hujšega ni, vseeno pa je njegov nastop na naslednji tekmi vprašljiv.

Beal: Vsak ima lahko kdaj slab dan
Tekma je potekala po popolnoma drugačnem scenariju kot v sredo, ko je (prav tako v Miamiju) Washington zmagal s 100:103. Na tisti tekmi je Miami v drugem polčasu dosegel 35 točk, tokrat že v prvi četrtini 40. Miami je prvič v tej sezoni vodil za 37 točk, Washington pa si je prvič privoščil tako visok zaostanek. Zatajil je Bradley Beal. Dosegel je le 7 točk in zadel le en met iz igre: uspešen je bil šele v štirinajstem poskusu! Najboljši strelec lige prvič v tej sezoni ni presegel 25 točk. "Vsak ima lahko kdaj slab dan," je povedal Beal.

Kevin Durant je igral le 19 minut in dosegel 8 točk, 6 skokov in 5 podaj. Foto: Reuters

Komedija zmešnjav v Brooklynu
Brooklyn je proti Torontu izgubil s 117:123, blestela sta Pascal Siakam (33 točk) in Kyle Lowry (30). Zvezdnik Brooklyna Kevin Durant je doživel komedijo zmešnjav. Zaradi protokolov covida-19 je moral začeti na klopi, kar se mu je zgodilo prvič v NBA-karieri (867 tekem), nato je le dobil priložnost (8 točk v 19 minutah), v tretji četrtini pa je bil prisiljen končati tekmo.

Harris: To je bizarno!
"Ogromno zmede je bilo, prav bizarno vse skupaj. Najprej ni smel začeti, nato je igral, pa spet ni smel igrati ... To je nesmiselno. Ampak – jaz samo igram in ne sprejemam odločitev," je povedal Joe Harris, z 19 točkami prvi strelec Brooklyna. Kevin Durant je sicer proti Torontu igral prvič od NBA-finala 2019, ko si je strgal ahilovo tetivo.

Bogdanović zadel sedem trojk, Vučević z rekordom kariere
Utah nadaljuje odlične predstave. Za zmago s 138:121 je zadel 26 trojk (ob 52-odstotni uspešnosti), kar je klubski rekord. Bojan Bogdanović je bil izza črte uspešen sedemkrat (7/10), z 31 točkami je bil prvi strelec svoje ekipe. Donovan Mitchell jih je dodal 30. To je bila 14. zmaga Utaha na zadnjih 15 tekmah. Orlando je bil s 123:119 boljši od Chicaga in je prekinil niz štirih porazov. Nikola Vučević je s 43 točkami postavil rekord kariere, dodal pa je še 19 skokov.

Tekme 5. februarja:
MIAMI – WASHINGTON
122:95 (40:27, 31:16, 35:27, 16:25)
Nunn 25 (11/17 iz igre) in 8 skokov, Adebayo 21 (prosti meti 11/11), Olynyk in Herro po 17, Butler 14, 9 podaj in 8 skokov, Dragić 9 (4/7 iz igre, 1/2 za tri), 4 podaje in 3 skoki v 22 minutah; Len 18, Westbrook 13 (4/9 iz igre), Hačimura 12, Bertans 9, Smith 8, Beal 7 (1/14 iz igre, 1/7 za tri).

CLEVELAND - MILWAUKEE 105:123
Sexton 19 (7/17 iz igre), Drummond 18 in 9 skokov; G. Antetokounmpo 33 (13/25 iz igre) in 12 skokov, Holiday 17 (8/9 iz igre), Middleton 15, Portis 14.

INDIANA - NEW ORLEANS 113:114
Ju. Holiday 22 (7/13 za tri), Lamb 17 (3/3 za tri), McDermott 14 (4/7 za tri); Ingram 30 (12/21 iz igre), Ball 20 (5/9 za tri), Williamson 18, Adams (12 skokov) in Redick (3/3 za tri) po 12.

ORLANDO - CHICAGO 123:119
Vučević 43 (17/29 iz igre) in 19 skokov, Fournier 20, Anthony 17; LaVine 26 in 8 podaj, Williams 20, White 16.

BROOKLYN - TORONTO 117:123
Harris 19 (5/8 za tri), Harden 17 in 12 podaj, Irving in Green po 15; Siakam 33 (12/23 iz igre) in 11 skokov, Lowry 30 (6/9 za tri), Powell 18, Boucher 17.

CHARLOTTE – UTAH 121:138
Ball 34 (14/27 iz igre, 4/9 za tri) in 8 podaj, Hayward 25, Rozier 13; Bogdanović 31 (7/10 za tri), Mitchell 30 (5/9 za tri), Conley 16, Gobert 12 in 15 skokov.

OKLAHOMA CITY – MINNESOTA 103:106
Horford 26 (10/19 iz igre), Diallo 16 in 10 podaj; Beasley 24 (6/12 za tri), Russell 21 (5/8 za tri), Reid 17 in 9 skokov.

PHOENIX – DETROIT 109:92
Booker 23 (8/14 iz igre), Paul 20 in 9 podaj, Kaminsky 15; Grant 21, Bey 14.

LA CLIPPERS – BOSTON 115:119
Leonard 28 (8/19 iz igre) in 11 skokov, Williams 18, Batum 16, Zubac 14 (7/7 iz igre), George ni igral; Tatum 34 (12/27 iz igre, 5/10 za tri), Walker 24, Edwards 16.