RJ Barrett in soigralci so dobili obe letošnji tekmi z Dallasom s skupno razliko 53 točk. Foto: Reuters

13. januarja v Madison Square Gardnu so Knicksi odpravili Dallas s 108:85, nato pa so precej popustili in zelo težko se bodo prebili med osmerico na Vzhodu. Pred dvema mesecema so končali niz šestih zmag Mavericksov. Pred današnjo tekmo v American Airlines Centru so izbranci Jasona Kidda dobili pet tekem zapored, tokrat pa so popolnoma prespali prvi polčas in na odmor odšli z zaostankom 34:61. V tretji četrtini so na krilih Dončića prikazali precej boljšo igro, vendar so v zadnjih 12 minutah zmogli le 12 točk in doživeli pravi polom.

Dallas zgrešil 38 metov izza črte
V prvem polčasu je Dallas zgrešil prvih 19 metov izza črte! Spencer Dinwiddie je v zadnji minuti prvega polčasa zadel edino trojko. Tudi v drugem delu ni steklo, 38 zgrešenih metov za tri točke (6/44) v domači dvorani je negativen rekord. Reggie Bullock ni dosegel niti točke, zgrešil je vseh osem metov izza črte.

Peta zaporedna zmaga Knicksov v Dallasu
New York je že petič zapored zmagal v American Airlines Centru. Julius Randle je dosegel 26 točk, RJ Barrett pa jih je dodal 18. Knicksi so se veselili tretje zaporedne zmage na gostovanju, v nedeljo so ugnali LA Clipperse, v ponedeljek pa Sacramento, potem ko so že zaostajali za 20 točk.

Julius Randle je znova blestel v American Airlines Centru. 27-letnik se je rodil v Dallasu, kjer ima številne prijatelje in sorodnike. Foto: Reuters

Udaren start Knicksov
Knicksi so že v uvodnih minutah blesteli, s šestimi točkami Mitchella Robinsona so si ekspresno priigrali enajst točk naskoka (2:13). Dončić je s polaganjem in dodatnim prostim metom znižal na 16:24, vendar je takoj odgovoril Evan Fournier s trojko z leve strani. Dallas je po prvi četrtini zaostajal s 17:31.

Dinwiddie zadel edino trojko za Maverickse do odmora
Na začetku druge četrtine je Dončić počival, njegovi soigralci pa kar tri minute in 19 sekund niso dosegli niti točke. Razigral se je Barrett (14 točk v prvem polčasu), ki je nanizal sedem točk in že po četrt ure so imeli Knicksi kar 24 točk naskoka (17:41). Prednost Knicksov je vseskozi naraščala, Randle je s trojko povišal na 25:53. 47 sekund pred odmorom je Dinwiddie zadel prvo trojko Dallasa na tekmi. To je bil že njihov 20. poskus izza črte. Taj Gibson je takoj odgovoril na drugi strani in Dallas je po prvem polčasu zaostajal s 34:61.

Dončić stopil zaostanek na 14 točk, več pa ni šlo
Dončić, ki je v prvem polčasu dosegel 12 točk, se je razigral na začetku tretje četrtine. Nanizal je 10 točk zapored (dvakrat je zadel izza črte) in uspel je znižati na 46:67. S trojko po koraku nazaj je tri minute pred koncem tretje četrtine dvignil navijače na noge. Dallas je zaostajal še s 60:74 in trener Knicksov Tom Thibodeau je vzel minuto odmora. Uspel jih je umiriti in znova so stavili na prodore pod obroč, obramba Dallasa pa ni imela pravega odgovora. Barrett je s polaganjem povišal na 65:83 po 36 minutah.

V zadnji četrtini so Mavericksi znova izgubili ritem v napadu. Pri zaostanku z 71:96 je trener Kidd v igro poslal rezerviste. Dončić je pet minut pred koncem odšel na klop.

Kidd hitro pozabil poraz
"Imeli smo kar nekaj odprtih metov, ki pa jih nismo zadeli. To je bil večer, ko nam ni steklo. Zelo dobro igramo na domačem parketu, ena slaba tekma ne bo pokvarila tega občutka. Ta poraz sem že pozabil, gremo naprej," je povedal trener Kidd.

Randle: To je bila naša najboljša obrambna predstava sezone
"To je bila naša najboljša obrambna predstava sezone. Vedno je nekaj posebnega, ko pridem v Dallas. Na tribuni sta bili žena in mati in seveda sinovi. Želim jim pripraviti šov," je bil nasmejan Randle.

Sunsi v Miamiju že dvignili vstopnico za končnico
Phoenix si je s 53. zmago že zagotovil nastop v končnici. V obračunu vodilnih ekip obeh konferenc je bil Miami nemočen proti razigranim Sunsom (90:111). Devin Booker se je uspešno vrnil po krajši bolezni, izpustil je štiri tekme. Prispeval je 23 točk, Mikal Bridges jih je dodal 21. Tudi brez sijajnega veterana Chrisa Paula je Phoenix blestel. Trener Monty Wiliams je bil navdušen nad granitno obrambo.

Devin Booker se je uspešno vrnil na parket. Phoenix ima izjemno ekipo in želi narediti še korak dlje kot lani, ko je izgubil v velikem finalu. Foto: Reuters

Ključna je bila tretja četrtina, ki so jo Sunsi dobili s 34:29. Miamiju so se oddolžili za visok poraz na domačem parketu januarja. V tej sezoni so že premagali vseh 29 tekmecev v Ligi NBA.

Duncan Robinson je bil najboljši strelec Vročice z 22 točkami, zadel je šest trojk. Zelo se je poznalo, da je manjkal zvezdnik Jimmy Butler.

43 točk Antetokounmpa
Giannis Antetokounmpo je s 43 točkami in 12 skoki zrežiral zmago Milwaukeeja nad Atlanto s 124:115. Grk je v torek zbral 39 točk proti Oklahomi. V 24 urah je torej skupaj dosegel kar 82 točk. Aktualni prvaki so se z 42. zmago sezone približali Miamiju v boju za prvo mesto na Vzhodu.

Novinec Jalen Green je v podaljšku zasenčil Russella Westbrooka in ostale zvezdnike Lakersov. Foto: Reuters

Rocketsi v podaljšku šokirali Lakerse
Houston, ki je na zadnjem mestu Zahoda, je premagal LA Lakerse s 139:130 po podaljšku. Jezerniki so doživeli že deveti zaporedni poraz na gostovanju. Novinec Jalen Green je bil junak večera v Toyota Centru, z 32 točkami je postavil rekord kariere, 10 jih je dosegel v podaljšku.

Lakersi so imeli napad za zmago ob koncu rednega dela, a je Carmelo Anthony zgrešil z desne strani ob pisku sirene. Green je nato odprl podaljšek s sedmimi zaporedni točkami. Rocketsi so v dodatnih petih minutah zadeli kar pet trojk.

LeBron James je zadel le eno trojko iz devetih poskusov, tudi peti trojni dvojček sezone (23 točk, 14 skokov in 12 podaj) ga ni spravil v dobro voljo. Russell Westbrook je bil najboljši strelec Lakersov s 30 točkami.

Tekme 9. marca:
DALLAS – NEW YORK
77:107 (17:31, 17:30, 31:22, 12:24)
Dončić 31 (12/25 iz igre, 3/11 za tri, prosti meti 4/7), 6 skokov in 4 podaje v 34 minutah, Dinwiddie 13, Finney Smith 9, Brunson (3/12 iz igre) in Powell po 8, Burke 4, Kleber in Green po 2; Randle 26 (8/19 iz igre) in 8 skokov, Barrett 18 (7/16 iz igre), Burks 15 in 11 skokov, Robinson (11 skokov) in Gibson po 11, Fournier 10, Quickley 9, Sims 5, McBride 2.

CHARLOTTE – BOSTON 101:115
Washington in Bridges po 17, Ball 15; Tatum 44 (16/24 iz igre, 6/9 za tri), Brown 15, Smart 12.

DETROIT – CHICAGO 108:114
Cunningham 22 (9/15 iz igre), Grant, Bey in Olynyk po 12; DeRozan 36 (12/25 iz igre), LaVine 25, Vučević 21 (8/11 iz igre).

MIAMI – PHOENIX 90:111
Robinson 22 (6/11 za tri), Adebayo in Herro po 17; Booker 23 (4/7 za tri), 9 podaj in 8 skokov, Bridges 21 in 9 skokov, Ayton 19 (9/10 iz igre) in 10 skokov.

MILWAUKEE – ATLANTA 124:115
G. Antetokounmpo 43 (15/22 iz igre) in 12 skokov, Middleton in Portis (15 skokov) po 23; Young 27 (8/15 iz igre) in 11 podaj, Hunter 17, Huerter 16, Gallinari 14.

HOUSTON – LA LAKERS * 139:130
Green 32 (13/21 iz igre, 4/7 za tri), Sengun (14 skokov) in Christopher po 21, Martin 17 in 11 skokov; Westbrook 30 (11/21 iz igre), James 23 (9/26 iz igre, 1/9 za tri), 14 skokov in 12 podaj, Monk 20, Reaves 17.