Z 18 podajami je Nikola Jokić postavil osebni rekord. Foto: Reuters

42. v karieri je Jokić dosegel trojni dvojček. Tokrat je v statistiko vpisal 19 točk, kar 18 podaj in 12 skokov. “Je odličen košarkar in izjemen talent. Vsakič, ko si odprt, veš, da te bo našel,“ je povedal Paul Millsap, ki je za 18. podajo Jokerja zadel trojko. Izjemni srbski center je zdaj s 14 podajami v povprečju celo prvi podajalec lige. “Preprosto igram na tak način. Vedno skušam najti odprtega soigralca. Trenerji so mi dali odprte roke, da to lahko počnem,“ je dodal vsestranski Jokić.

Vlatko Čančar je 15. v karieri stopil na parket tekme Lige NBA. Foto: AP

Prvi strelec Nuggetsov je bil Jamal Murray z 21 točkami, toda 16 minut pred koncem je izvrstni Kanadčan po trku obležal na tleh, nato pa odšel garderobo. Pozneje se je sicer vrnil na klop, a ni več vstopil v igro. Na tretji tekmi sezone je Denver prvič zmagal, prvič pa je priložnost na parketu dobil tudi Vlatko Čančar. Slovenski košarkar, ki je vstopil v svojo drugo sezono v NBA-ju, je bil v kadru na vseh treh srečanjih, tokrat pa je dočakal prve štiri minute te sezone. Statistiko je sicer pustil prazno, zgrešil pa edini met za dve.

S 34 točkami je bil prvi strelec znova James Harden, Christian Wood pa jih je pri Houstonu dodal 23. Bradati zvezdnik je zablestel v drugi četrtini, ko je nasul kar 21 točk, vmes zadel tri zaporedne trojke, vendar so gostitelji v Ball Areni vseeno ob polčasu vodili s 70:60. Denverju se je po težavah na prvih dveh tekmah vendarle odprlo v napadu. Jokić in Murray sta v prvem delu skupaj prispevala 36 točk. Potem ko se je Houston v tretji četrtini nekoliko približal, pa so Nuggetsi ta del igre zaključili s serijo 19:4 in do konca srečanja ohranili dvomestno razliko.

Rakete so znova imele na voljo le devet igralcev. John Wall, DeMarcus Cousins, Eric Gordon in Mason Jones zaradi okužb s koronavirusom v ekipi še niso imeli pravice nastopa. V klubu upajo, da se bodo košarkarji po samoosamitvi vrnili sredi tedna in bodo lahko zaigrali že na naslednjem obračunu, ki jih čaka 1. januarja proti Sacramentu. Uvodna tekma sezone Rocketsov je bila zaradi okužb prestavljena, po Portlandu pa so klonili še drugič.

Portland slavil v Staples Centru

Lakersi imajo po štirih domačih tekmah polovičen izkupiček. Foto: Reuters

"Upam, da bomo gradili na tem. Zavedamo se, da smo lahko zelo dobra ekipa. Pravkar smo premagali aktualne prvake, ki so odlično moštvo," je bil po zmagi nad Lakersi zadovoljen trener Portlanda Terry Stotts. Damian Lillard je 21 od svojih 31 točk prispeval v drugem polčasu. CJ McCollum se je izkazal z 20 točkami in 11 podajami, 28 točk pa je dal Gary Trent Jr., ki je s sedmimi trojkami izenačil osebni rekord. Lakersi so na začetku drugega polčasa naredili delni izid 15:0. S točko prednosti so vstopili v zadnjo četrtino, vodili pa so še dobrih pet minut pred koncem.

Zatem sta razliko naredila Lillard in McCollum, zadnje štiri točke Portlanda pa je prispeval Jusuf Nurkić. Pri Jezernikih, ki so zdaj pri dveh zmagah in dveh porazih, vse štiri tekme pa so odigrali na domačem terenu, je bil z 29 točkami znova prvo ime LeBron James, ki je dodal še devet skokov in šest podaj. Dennis Schröder je dodal 24 točk, manjkali pa so predvsem koši Anthonyja Davisa, ki je zadnjo tekmo izpustil zaradi lažje poškodbe. Tokrat je vknjižil 13 točk in deset skokov. Klop Lakersov je prispevala 23 točk.

Brooklyn klonil brez Duranta in Irvinga

Memphis je po podaljšku slavil v Brooklynu (111:116), a davek prve zmage v sezoni je bil velik. V prvem polčasu si je levi gleženj zvil prvi zvezdnik Ja Morant, potem ko je nerodno pristal na nogi Timotheja Luwawuja-Cabarrota. Najboljši novinec pretekle sezone, ki je odlično začel sezono in na prvih dveh srečanjih v povprečju dosegal po 36 točk, se ni več vrnil na parket. "Taki trenutki te zares postavijo pred preizkus, a moji varovanci so se borili naprej," je dejal trener Grizlijev Taylor Jenkins.

V podaljšku je odločitev padla 41 sekund pred koncem. Zadel je Brandon Clarke, ki je bil s 24 točkami drugi strelec gostov. Uspešnejši je bil z osebnim rekordom 28 točk Kyle Anderson, Jonas Valančiunas pa je končal s po 14 točkami in skoki. Prvo ime Netsov je bil Caris LeVert z 28 točkami in 11 podajami. Pri Brooklynu, ki je klonil drugič zapored, sta namreč na drugi tekmi v dveh dneh počivala prva zvezdnika Kevin Durant in Kyrie Irving. Manjkal je tudi Spencer Dinwiddie, ki bo moral na operacijo kolena.

Tekme 28. decembra:
BROOKLYN - MEMPHIS 111:116 - po podaljšku
LeVert 28 (12/28 iz igre) in 11 podaj, Luwawu Cabarrot 21, Harris in Chiozza po 14; Anderson 28 (4/8 za tri), Brooks 24, Clarke 16, Valančiunas 14 in 14 skokov.

ATLANTA - DETROIT 128:120
Young 29 (6/13 iz igre, prosti meti 15/15), Bogdanović 17 (5/7 za tri), Collins 15, Rondo (8 podaj) in Hill po 12; Grant in Jackson po 27, Wright 18.

OKLAHOMA CITY - UTAH 109:110
Dort 26 (5/7 za tri), Gilgeous Alexander 23; Bogdanović 23 (5/9 za tri), Conley 20, 10 skokov in 9 podaj, Mitchell 20, Clarkson 16.

DENVER - HOUSTON 124:111
Murray 21 (4/6 za tri), Jokić 19 (8/11 iz igre), 18 podaj in 12 skokov, Millsap 19 ... Čančar 0 (0/1 za dve) v štirih minutah; Harden 34 (10/16 iz igre, 5/9 za tri), Wood 23 (4/5 za tri). Nwaba 14.

LA LAKERS - PORTLAND 107:115
James 29 (11/20 iz igre, 3/7 za tri), 9 skokov in 6 podaj, Schröder 24, Caldwell Pope 14 (4/5 za tri), Davis 13 in 10 skokov; Lillard 31 (5/10 za tri), Trent Jr. 28 (10/14 iz igre, 7/11 za tri), McCollum 20 in 11 podaj, Kanter 12 in 14 skokov, Nurkić 10 in 12 skokov.