Pri Bucksih so trojko dosegli skorajda vsi, takole je svoj edini met iz igre zadel Sam Merrill. To je bil trenutek, ko je Milwaukee dosegel rekordno 28. trojko. Foto: Reuters

Milwaukee je tako v ponovitvi obračuna iz zadnje končnice zmagal kar 144:97. Bucksi so dobili prav vse četrtine, že po prvi so vodili z 20 točkami razlike (46:26).

Giannis Antetokounmpo je v prodorih nezaustavljiv. Foto: Reuters

Le MVP ni zadel trojke
Zmagovalci so izza črte metali 29/51, na parket je stopilo 13 košarkarjev, vsaj eno trojko pa je zadelo ducat igralcev. Edina izjema je bil dvakratni MVP Giannis Antetokounmpo (le 9 točk), ki je sicer dvakrat poskušal, a bil obakrat nenatančen. Največ trojk je dosegel Jrue Holiday (6/10, 24 točk), najboljši strelec tekme pa je bil Khris Middleton (25).

Trener: Bogovi na naši strani
"Na nekaterih tekmah so košarkarski bogovi malce bolj na tvoji strani. To je bila očitno ena od takih tekem," je bil dobre volje trener Milwaukeeja Mike Budenholzer.

Tekmo si je lahko ogledalo le nekaj prijateljev in sorodnikov košarkarjev Miamija. Videli so drugi najvišji poraz v klubski zgodovini. Foto: Reuters

Popravili rekord Houstona
Prejšnji rekord po številu trojk na eni tekmi je bil star dobro leto in pol, Houston je lani aprila proti Phoenixu zadel 27 trojk. Milwaukeejev prejšnji klubski rekord pa je znašal 22 trojk. Bucksi so dosegli še en klubsi rekord – najvišjo zmago v gosteh (prej je znašala 39 točk).

Takoj priložnost za popravni izpit
Pri gostiteljih je bil najbolj učinkovit Tyler Herro (23 točk). Goran Dragić je v desetih minutah dosegel dve točki. "Videti je bilo, da so o tej tekmi premišljevali 80 dni," je visokem motivu Milwaukeeja in spominu na srečanje v končnici komentiral trener Miamija Erik Spoelstra. Vročica ima takoj popravni izpit, saj se bosta ekipi v isti dvorani pomerili tudi v noči na četrtek.

Čančar obsedel na klopi
Brez zmage je ostal tudi Vlatko Čančar, ki je s klopi opazoval poraz Denverja na gostovanju pri Sacramentu (125:115). Odločilna je bila zadnja četrtina, ki so jo gostitelji dobili z 29:15. Pri zmagovalcih je kar sedem igralcev doseglo 12 točk (največ De'Aaron Fox, 24), pri Denverju pa je Nikola Jokić dosegel trojnega dvojčka (26 točk, 11 skokov in 12 podaj), a je bil dvoštevilčen tudi pri izgubljenih žogah (10).

Dončić se v akcijo vrača v noči na četrtek. Foto: Reuters

Prva domača tekma za Dončića
V noči na četrtek bo Dallas z Luko Dončićem prvič igral v svoji dvorani, v goste prihaja Charlotte.

Liga NBA, tekme 29. decembra

MIAMI – MILWAUKEE
97:144 (26:46, 25:37, 24:32, 22:29)
Herro 23 (9/16 iz igre), Nunn 15, Bradley 14 (4/6 za tri), Adebayo 12, Strus 7, Olynyk 5, Robinson 4, Okpala 3, Dragić (1/2 iz igre) in 1 podaja v 10 minutah; Middleton 25 (10/13 iz igre, 4/5 za tri), Holiday 24 (6/10 za tri), DiVincenzo 17 (5/6 za tri), B. Lopez 14 (3/4 za tri), Forbes 12, Portis 11, Augustin 10, G. Antetokounmpo 9 (3/9 iz igre, 0/2 za tri).

CLEVELAND – NEW YORK 86:95
Sexton 20, Drummond 18 in 17 skokov, Garland 17; Randle 28 (9/16 iz igre, 4/4 za tri), 12 skokov in 11 podaj, Bullock 17 (5/9 za tri), Payton 14, 8 skokov in 7 podaj.

DETROIT – GOLDEN STATE 106:116
Grant 27, Jackson 17, Rose 15; Curry 31 (9/17 iz igre, 5/8 za tri), Wiggins 27 (5/8 za tri), Oubre 14.

INDIANA – BOSTON 111:116
Oladipo 24 (10/18 iz igre), Brogdon 19, Warren 17; Tatum 27 in 11 skokov, Brown 20, Smart 17, Thompson 14 in 10 skokov.

WASHINGTON – CHICAGO 107:115
Beal 29, Westbrook 21 (9/17 iz igre), 15 skokov in 11 podaj, Bertans 20; LaVine 23, White 18, Porter 16.

OKLAHOMA CITY – ORLANDO 107:118