San Antonio se veseli tretje zmage v sezoni. Foto: Reuters

San Antonio, ki tudi zaradi filozofije trenerja Gregga Popovicha nikoli ni prisegal na met z razdalje, je tokrat zadel kar 20 trojk, kar je nov klubski rekord. Pri tej prvini, in sicer na celi tekmi je prevladoval Patty Mills, ki je dosegel 27 točk in rekordnih osem trojk.

Pomočnica trenerja San Antonia Becky Hammon. Foto: Reuters

Ključna je bila obramba
A Mills je bil prepričan, da za zmago niso zaslužne trojke, ampak "obramba. Tekmo smo začeli popolnoma osredotočeni na naloge v obrambi. To nam je vlilo olja na ogenj, vsi smo postali še samozavestnejši, igrali smo res s precej energije."

Največ vodili za 24
Pogled na semafor to potrjuje, saj so Spursi v četrti minuti povedli z 9:0. Nato se je kar nekajkrat ponovil scenarij, v katerem so Clippersi tekmeca ujeli, nato pa so gostje spet ušli. Največ so vodili srede druge četrtine, ko je bilo 54:30.

George ni igral
Po vrnitvi iz slačilnic je bila ekipa iz Kalifornije tista, ki je bila bolj motivirana, gostitelji so zadeli 40 točk, Kawhi Leonard je v tem obdobju dosegel 11 od 30 točk, Patrick Beverly je zaporedoma zadel tri trojke in pred zadnjo četrtino je bilo le še 85:84. A vlak iz San Antonia je nato še zadnjič odpeljal, to pot k tretji zmagi sezone. Pri Clippersih je zaradi težav z gležnjem manjkal Paul George.

LeBron James je iz igre metal 11/20. Ko je bil na parketu, so Lakersi naredili prednost 20 točk. Foto: Reuters

Udarni dvojec dal več kot polovico točk
San Antonio ostaja v Los Angelesu, saj jih zdaj čaka še obračun z Lakersi. Ti so bili uspešni na gostovanju pri Memphisu, kjer so zmagali s 94:92. Tako LeBron James kot Anthony Davis sta dosegla po 26 točk. "Imam veliko zaupanja v LeBrona, ne vem, kako drugače naj še povem – zaupam mu," je bil zadovoljen trener LA-ja Frank Vogel.

Denver ni imel težav z Minnesoto (123:116), slovenski reprezentant Vlatko Čančar je zmago Nuggetsov spet opazoval s klopi.