Bill Russell in K. C. Jones sta ikoni Celticsov. Zaznamovala sta zlato obdobje v šestdesetih letih, Jones pa je bil nato trener še v osemdesetih letih, ko je blestel Larry Bird. Foto: AP

Le dolgoletna soigralca Bill Russell (11) in Sam Jones (10) sta osvojila več naslovov prvaka v igralski karieri.

Jones je v povprečju dosegal le 7,1 točke na tekmo, a je bil sijajen v obrambi. Vedno je pokrival najboljše strelce tekmecev. Jerry West in Oscar Robertson sta imela večkrat težave.
Celticsi so bili razred zase, med letoma 1959 in 1966 so osemkrat zapored osvojili naslov prvaka, kar je edinstven dosežek v ameriških profesionalnih športih. Leta 1967 jim ni uspelo in nato je Jones končal kariero.

Pred tekmo med Boston in Brooklynom v TD Gardnu so se vsi z minuto molka spomnili na Jonesa. Foto: Reuters

Leta 1977 je postal pomočnik trenerja Billa Fitcha, leta 1983 pa je bil tudi glavni trener zvezdniške zasedbe. Larry Bird, Kevin McHale, Robert Parish in soigralci so odigrali številne nepozabne tekme proti LA Lakersom, ki jih je vodil Magic Johnson. Leta 1984 so Celticsi v epskem finalu ugnali "showtime" ekipo iz Los Angelesa po sedmih tekmah, leto zatem pa so bili boljši Lakersi.

Lakersi so leta 1986 presenetljivo izpadli proti Houstonu, nato pa so Celticsi v finalni seriji ugnali Rocketse s 4:2 v zmagah. Po štirih zaporednih uvrstitvah v finale je Jones leta 1988 odstopil z mesta trenerja. Ni si mislil, da bo Boston v naslednjih treh desetletjih osvojil le še en naslov (2008).

Leta 1989 je bil sprejet tudi v košarkarsko hišo slavnih. Njegova številka 25 visi pod stropom TD Gardna. V polni vitrini je imel tudi olimpijsko zlato medaljo, Američani so bili najboljši leta 1956 v Melbournu.