Detroit se je uspešno pobral po visokem petkovem porazu (za 20 točk) proti Clevelandu in ob rekordni letošnji beri podaj (34) Torontu nasul 127 točk. Foto: Reuters

Dragić je bil od 25. oktobra v nemilosti trenerja Nicka Nursa, ki pa je bil zaradi poškodbe Freda VanVleeta prisiljen "aktivirati" slovenskega organizatorja igre. Dragić je bil v prvi peterki, imel je polovičen met iz igre, zadel je dve trojki iz petih poskusov. Celotna prva peterka Toronta dosegla dvomestno število točk (največ Pascal Siakam, 25), a to ni bilo dovolj za zmago nad razpoloženim Detroitom, ki je blestel predvsem v zadnji četrtini (trojke 6/8), ki jo je dobil s 26:34.

Da bo igral, izvedel tik pred tekmo
"Nedvomno dobra predstava, glede na to, da že dolgo ni igral. Trudil se je pod obema košema in tudi opravil dobro delo," je Dragićevo tekmo komentiral Nurse. Da bo dobil priložnost, je Dragić izvedel le nekaj minut pred tekmo. "Ko sem izvedel sem bil nekoliko presenečen, ampak sem bil pripravljen," je dejal 35-letni Ljubljančan, ki je bil po devetih tekmah sedenja na klopi razumljivo iz ritma: "Nekoliko mi je manjkalo sape, ampak sem v redu."

Goran Dragić je zaigral prvič po 25. oktobru in dosegel 16 točk v 28 minutah. Foto: Reuters

Sestanek obrodil sadove
Detroit se je dobro odzval po visokem petkovem porazu proti Clevelendu, trener Dwane Casey je poudaril, da je imel s svojimi varovanci sestanek, na katerem so se odkrito pogovorili o disciplini in kemiji v ekipi. Očitno je učinkovalo, ekipi je uspel najboljši točkovni dosežek sezone, pa tudi po številu asistenc (34) in uspešnosti metov iz igre (43) je bil to najboljši večer sezone. S 24 točkami (14 jih je dosegel v zadnji četrtini) je bil najučinkovitejši Jarami Grant, Isaiah Stewart (met iz igre v tretji četrtini 6/6) jih je dodal 20.

Miami prekinil niz treh porazov
Miami je na gostovanju v Utahu s 111:105 prekinil niz treh porazov. Tyler Herro je 27 točkam dodal 8 skokov, Duncan Robinson pa je z 22 točkami (zadel je šest trojk) postavil svoj rekord sezone. Bojan Bogdanović je za Utah dosegel 26 točk, 19 v zadnji četrtini. Vodilno moštvo vzhodne konference Washington je ob 50-odstotnem metu iz igre slavil v Orlandu s 104:92, temelje za uspeh pa je postavil z delnim izidom 20:0 v prvem polčasu. Spencer Dinwiddie je imel zelo zgledno statistiko: 23 točk, 11 skokov in 6 podaj, izkazal se je tudi Kyle Kuzma (17 točk in 10 skokov). Washington je letošnjo sezono začel z razmerjem zmag in porazom 9-3, v lanski sezoni je bilo po 12 tekmah ravno obratno (3-9).

Tekme 13. novembra:
UTAH - MIAMI 105:111
Bogdanović 26 (6/13 za tri), Clarkson 25, Mitchell 22, Gobert 14 in 13 skokov; Herro 27 (10/23 iz igre, 1/7 za tri), Robinson 22 (6/11 za tri), Lowry 21, Tucker (11 skokov) in Adebayo po
13.

INDIANA - PHILADELPHIA 118:113
Holiday 27 (6/8 za tri), Turner 20, Sabonis 18 (8/11 iz igre) in 12 skokov, Brogdon 13, 10 skokov in 10 podaj; Harris 32 (10/22 iz igre) in 11 skokov, Maxey 24 (10/15 iz igre, 3/4 za tri),
Green 14, Drummond (16 skokov) in Se. Curry po 11.

TORONTO - DETROIT 121:127
Siakam 25 (9/14 iz igre), 12 skokov in 7 podaj, Trent 23 (4/10 za tri), Anunoby 17, Dragić 16 (6/12 iz igre, 2/5 za tri, prosti meti 2/2), 5 skokov in 3 podaje v 28 minutah; Grant 24, Stewart 20 (9/11 iz igre), Bey 16.

ORLANDO - WASHINGTON 92:104
Anthony 22 in 8 podaj, Carter 17 (4/6 za tri), Bamba 14 in 17 skokov; Dinwiddie 23 in 11 skokov, Harrell 20 (9/13 iz igre), Kuzma 17 in 10 skokov.

NEW ORLEANS - MEMPHIS 112:101
Alexander Walker 21, Ingram 19, Jones 17 (3/4 za tri); Brooks 23, Morant 22 (3/5 za tri), 10 podaj in 9 skokov, Adams 15.

CLEVELAND - BOSTON 91:89
Garland 22 (7/15 iz igre), Mobley 19 in 9 skokov, Rubio 16; Schröder 28 (10/19 iz igre), Tatum 21 (8/22 iz igre, 1/8 za tri), R. Williams 12 in 16 skokov.

LA CLIPPERS - MINNESOTA 129:102
George 23 (10/17 iz igre, 3/5 za tri), Jackson 21, Mann 16, Bledsoe 14, Hartenstein 12 in 12 skokov, Zubac 10 in 12 skokov; Edwards 21 (9/22 iz igre) in 9 skokov, Russell in McDaniels po 15.