Goran Dragič je bil nedvoumno prvi igralec dvoboja. Foto: EPA
Mirza Begič
Mirza Begič je v raketi nekajkrat deloval tako, kot mora delovati 219 cm visoki center, in žogo agresivno zabil v obroč. Foto: RTV SLO

Sredin polom proti Sieni so zmaji očitno že pozabili in na gostovanju v Podgorici delovali prepričljivo. V začetni peterki je debitiral visoki center Mirza Begič, ob odsotnem Mauriceu Baileyju pa je bil na "playu" še bolj izpostavljen Goran Dragič. Ni zatajil. V prodorih je bil neustavljiv, s podajami pa pridno zalagal soigralce. Bil je prvi strelec tekme in 17 točkam dodal še pet podaj. Vneto mu je ob racionalnem metu za tri točke 4/5 sledil Jasmin Hukić.

V 22. minuti vodili že za 17
Po njegovi trojki so gostje v 22. minuti povedli že z 48:31. Brez črnih minut sicer tudi tokrat ni šlo. Budučnost je ob koncu tretjega dela z nizom 10:0 znižala zaostanek na le sedem točk.

Motivirani Bakić zabil 15 točk
Takrat je dve od svojih 15 točk dosegel še pred slabima dvema mesecema Olimpijin košarkar Bojan Bakić, v 31. minuti pa je bila prednost velika le še pet točk (56:61). Vendar so zeleno-beli tekmo do konca mirno pripeljali in dosegli drugo zmago na gostovanju.