Chelsea se je z zmago nad Birminghamom zavihtel na drugo mesto prvenstvene lestvice. Foto: Reuters
Salomon Kalou
Salomon Kalou je v 26. minuti podvojil vodstvo Chelseaja. Foto: Reuters
Arsene Wenger in Harry Redknapp
Menedžer Arsenala Arsene Wenger je bil tudi tokrat po tekmi zelo razočaran. Foto: Reuters
Robin van Persie
Robin van Persie je zadel za 3:1, a je bilo to na koncu dovolj zgolj za točko. Foto: Reuters

S tem so 'ostroge' še devetič v zgodovini Premier lige na domačem terenu remizirale z Arsenalom (sedmič na zadnjih desetih obračunih) in so svojim najbližjim sosedom zadale velik udarec v boju za naslov prvaka. Na prvenstveni lestvici je mimo topničarjev smuknil Chelsea, ki ima sicer enako število točk kot Wengerjeva četa, a ima boljšo razliko v golih. Remi na White Hart Lanu je tudi 2.000. remi v zgodovini Premier lige.

V prvem polčasu kar pet zadetkov
Varovanci Arsena Wengerja so povedli že v 5. minuti srečanja, ko je po fantastični globinski podaji Cesca Fabregasa White Hart Lane utišal Theo Walcott. Toda slavje gostujočih navijačev ni trajalo dolgo, saj je že nekaj trenutkov pozneje izid poravnal Rafael van der Vaart. Nizozemec je izkoristil natančno podajo Vedrana Ćorluke in žogo brez težav spravil za hrbet Wojciecha Szczęsnyja.

Že v 12. minuti je padel tretji zadetek na tekmi, med strelce se je vpisal Samir Nasri. Arsenal je streljal z vsemi topovi, v 28. minuti je Walcott za las zgrešil domača vrata. Slabih pet minut pred koncem polčasa pa je Robin van Persie poskrbel za nov val navdušenja. Po ubranjenem strelu se je pred vrati odlično znašel in žogo poslal pod prečko za 3:1. Tik pred koncem polčasa je nekaj upanja domači ekipi vlil zadetek Toma Huddlestona.

Van der Vaart priboril točko
Ključni trenutek v drugem polčasu se je zgodil v 70. minuti, ko je Szczęsny v kazenskem prostoru podrl Aarona Lennona, glavni sodnik Martin Atkinson pa je pokazal na belo točko. Z 11 metrov je Poljaka rutinirano premagal van der Vaart in Tottenhamu priboril pomembno točko v boju za Ligo prvakov.

Malouda zadel že v 3. minuti
Še prej kot na White Hart Lanu se je mreža zatresla na Stamford Bridgeu, kjer so domači nogometaši prek Florenta Maloudaja povedli že v 3. minuti. Francoz je zadel po lepo podaljšani žogi Didierja Drogbaja. Uvodne minute so pripadale modrim, ki so napadali z vseh strani, gostje pa so prvi resnejši napad izvedli v 20. minuti, ko je Camerom Jerome pobegnil domači obrambi in Petra Čecha prisilil v obrambo. Na 2:0 je šest minut pozneje povišal Salomon Kalou.

Nepozabni prvenec Bertranda
Po dobri uri igre se je med strelce še drugič na tekmi vpisal Malouda. Ta je po fantastičnem predložku Ryana Bertranda, ki je sploh prvič zaigral v Premier ligi, okroglo usnje ob bližnji vratnici poslal za hrbet vratarja Bena Fosterja. Končni izid je z 11 metrov po prekršku Davida Luiza nad Mattom Derbyshirom postavil Sebastian Larsson.