Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Namizni tenis - Arhiv

Prvič olimpijsko zlato v skupinskih sestavah ni v evropskih rokah

Medalje 15. dne Prvič olimpijsko zlato v skupinskih sestavah ni v evropskih rokah

10.8.2024

Olimpijski turnir v ritmični gimnastiki v Parizu je zaznamovalo veliko presenečenje. Kitajke so se po napakah tekmic povzpele na olimpijski prestol in domovini prinesle zgodovinsko prvo zlato odličje v tem športu.

Madžarski uspeh v reki Seni; Japonka prva olimpijska prvakinja v breakingu

Medalje 14. dne Madžarski uspeh v reki Seni; Japonka prva olimpijska prvakinja v breakingu

9.8.2024

Madžarska plavalca Kristof Rasovszky in David Betlehem sta poskrbela za zgodovinski dosežek, saj se je prvič zgodilo, da sta bila dva športnika iz iste države na odru za zmagovalce olimpijskih iger v daljinskem plavanju.

Dve pariški olimpijki bosta nastopili tudi na paraolimpijskih igrah

Namizni tenis Dve pariški olimpijki bosta nastopili tudi na paraolimpijskih igrah

6.8.2024

Na olimpijskem turnirju v namiznem tenisu nastopata tudi igralki, ki bosta čez manj kot mesec dni v Parizu igrali še na paraolimpijskih igrah.

Felix Lebrun dobil poslastico proti Jorgiću, Francozi izločili Slovence

Namizni tenis Felix Lebrun dobil poslastico proti Jorgiću, Francozi izločili Slovence

5.8.2024

Slovenski namiznoteniški igralci so izpadli v uvodnem krogu ekipnega tekmovanja na olimpijskih igrah v Parizu. Francija je bila boljša s 3:0. Najbližje točki je bil Darko Jorgić, ki se je odlično upiral Felixu Lebrunu.

Namizni tenis Fan v finalu ni dopustil presenečenja, francoski najstnik Lebrun navdušil z bronom

4.8.2024

Kitajec Džengdong Fan je v finalu turnirja posameznikov v namiznem tenisu premagal Šveda Trulsa Möregaardha s 4:1 v nizih. Bron je osvojil ljubljenec občinstva Felix Lebrun.

Riner osvojil odločilno točko za novo francosko zlato

Medalje 8. dne Riner osvojil odločilno točko za novo francosko zlato

3.8.2024

Zadnja judoistična preizkušnja na OI 2024 je največ veselja prinesla Francozom. Ti so na mešani ekipni tekmi po zmagi nad Japonsko s 4:3 osvojili zlato. Odločilno točko je osvojil Teddy Riner, nosilec petih zlatih olimpijskih odličij.

Odlični Šved Moregard bo v finalu izzval Kitajca Fana

Namizni tenis Odlični Šved Moregard bo v finalu izzval Kitajca Fana

2.8.2024

V finalu namiznoteniškega turnirja na olimpijskih igrah v Parizu se bosta v nedeljo pomerila Kitajec Džendong Fan in Šved Truls Moregard.

Najstnik Lebrun znova navdušil navijače  in napredoval po sedmih nizih

Namizni tenis Najstnik Lebrun znova navdušil navijače in napredoval po sedmih nizih

1.8.2024

Znani so vsi polfinalisti namiznoteniškega turnirja v obeh konkurencah. Kitajka Čen Meng je s 4:0 izločila Avstrijko Sofio Polcanovo. V ženski konkurenci se bodo tako za medalje potegovale le igralke iz Azije.

"Babica" blesti v Parizu 61-letna Xia Lian Ni navdušila polno dvorano in v tretjem nizu namučila prvo favoritinjo

31.7.2024

Za eno izmed najneverjetnejših zgodb v Parizu je poskrbela namiznoteniška igralka Xia Lian Ni. Kitajka, ki od leta 1991 nastopa za Luksemburg, se je pri 61 letih prebila v 2. krog, kjer se je v tretjem nizu dobro upirala prvi nosilki Jingši Sun.

Neugodni Tajvanec Lin znova previsoka ovira za Jorgića

Namizni tenis Neugodni Tajvanec Lin znova previsoka ovira za Jorgića

31.7.2024

Tajvanec Jundžu Lin je v osmini finala namiznoteniškega turnirja v Parizu premagal Darka Jorgića s 4:0 po 36 minutah. Najboljši slovenski igralec je imel naporen spored, saj je dopoldne v drugem krogu ugnal Britanca Liama Pitchforda s 4:2.

Kožul kljub dobremu odporu končal posamične nastope

Namizni tenis Kožul kljub dobremu odporu končal posamične nastope

30.7.2024

Deni Kožul se je v drugem krogu olimpijskega namiznoteniškega turnirja dobro upiral favoriziranemu Japoncu Šunsukeju Togamiju, a je moral po vodstvu z 2:1 v nizih le priznati premoč desetemu nosilcu. Togami je slavil s 4:2.

Jorgić upa, da bo boljši iz tekme v tekmo; Kožul bo

Namizni tenis Jorgić upa, da bo boljši iz tekme v tekmo; Kožul bo "napadal" favorita Togamija

29.7.2024

Slovenija bo imela v drugem krogu oziroma med 32 najboljšimi na olimpijskem namiznoteniškem turnirju dva predstavnika med posamezniki. Darko Jorgić in Deni Kožul verjameta v zmagi, prvi bo igral v sredo, drugi pa v torek.

Jorgić in Kožul uspešno v 2. krog turnirja

Namizni tenis Jorgić in Kožul uspešno v 2. krog turnirja

28.7.2024

Namiznoteniški igralec Deni Kožul se je uvrstil v 2. krog olimpijskega turnirja, potem ko je v uvodnem krogu s 4:2 po napetem boju premagal Indijca Šaratha Kamala. Tam bo zaigral tudi Darko Jorgić, ki je s 4:2 strl Singapurca Izaaca Queka.

Jorgić poudarja pomen mentalne pripravljenosti

Namizni tenis Jorgić poudarja pomen mentalne pripravljenosti

26.7.2024

Darko Jorgić bo v Parizu nastopil na svojih drugih olimpijskih igrah. Pred tremi leti je v Tokiu marsikoga presenetil z uvrstitvijo v četrtfinale, kar je njegov cilj tudi za igre v Franciji.

Jorgić za uvod s Singapurcem, Kožul z Indijcem

Namizni tenis Jorgić za uvod s Singapurcem, Kožul z Indijcem

25.7.2024

V Parizu so opravili žreb olimpijskega turnirja v namiznem tenisu. Darko Jorgić bo v prvem krogu igral proti Singapurcu Izaacu Queeku, Deni Kožul pa Indijcu Sharathu Kamalu Achantu. Nasprotnik Slovenije v ekipnem delu bo Francija.

Jorgić po počitku spet željan treninga

Namizni tenis Jorgić po počitku spet željan treninga

8.7.2024

Slovenska moška namiznoteniška reprezentanca je v Vrsarju končala prvi del priprav na olimpijske igre. Sklepne priprave pred odhodom v Francijo bo reprezentanca vnovič z vrhunskimi tekmeci opravila v Saarbrücknu.