Luka Dončić in trener Rick Carlisle sta bila znova razočarana. Foto: Reuters
Košarkarji Dallasa izgubili šestič zapored

Dončić je prispeval 25 točk, 8 podaj in 5 skokov v 38 minutah. V zadnji četrtini so gostje odlično pazili na 21-letnega Ljubljančana, ki je dosegel le štiri točke. Dallas ima zdaj osem zmag in 13 porazov, kar je dovolj le za 13. mesto na Zahodu.

Paul v zadnji četrtini dobil pomoč Bookerja
V soboto je Chris Paul v končnici zrežiral zmago Sunsov, a tokrat so bili Mavericksi precej bližje uspehu. Zvezdnik Phoenixa je bil znova razred zase na parketu. S 34 točkami, 9 skoki in 9 podajami je bil pravi vodja. Booker je zgrešil prve štiri mete izza črte, nato pa se mu je odprlo v zadnji četrtini, ko je dosegel 13 od 24 točk.

Dončić po novem porazu: Vedno sledi nova tekma

Carlisle prevzel krivdo, ker ni bilo prekrška
Mavericksi bi lahko v zadnjem napadu Sunsov napravili še eno osebno napako, a tega niso uvideli. "Zavedali smo se, da moramo narediti prekršek, a tega nismo naredili. To (krivda) pade name. Ne bo nobenega kazanja s prstom," je po koncu priznal trener Dallasa Rick Carlisle.

Z vodenjem tekme in strokovnim štabom ni zadovoljen niti Kristaps Porzingis, ki je dosegel 19 točk ob desetih skokih. "Bolje igram, ko sem na parketu dalj časa naenkrat in lahko ujamem pravi ritem. Morda bi moral to bolje dopovedati strokovnemu štabu," je po tekmi dejal visokorasli Latvijec.

Ostrostrelec Devin Booker je zadel ključno trojko prek iztegnjene roke Josha Richardsona. Foto: Reuters

Dallas znova do dvoštevilčne prednosti v tretji četrtini
Prvi polčas je bil zelo izenačen, Dallas je v zadnjih dveh minutah pred odmorom nanizal osem zaporednih točk za vodstvo s 53:47. Kristaps Porzingis je zadel trojko, dve sekundi pred koncem prvega polčasa pa je Dončić zaključil akcijo s polaganjem.

V soboto so Mavericksi ostali praznih rok, potem ko so v tretji četrtini vodili s 15 točkami naskoka. Zgodba se je ponovila. Jalen Bruson je povišal na 77:66 štiri minute pred iztekom tretje četrtine. Po 36 minutah je Dallas vodil z 82:77.

Dončić in Richardson uprizorila akcijo tekme
Sunsi so se razigrali na začetku zadnje četrtine. Booker, ki je pred današnjim večerom zadnjič igral 22. januarja, je naravnal roko. Phoenix je z delnim izidom 15:5 povedel po trojki Langstona Gallowaya (87:92).

Štiri minute pred koncem je Dončič poskrbel za najlepšo potezo srečanja. Prodrl je po desni strani in v padcu prek table vrgel žogo proti obroču, Josh Richardson pa je z zabijanjem zagotovil Dallasu vodstvu z 99:97.

Paul prepustil zadnji met Bookerju
Dončić je minuto in 20 sekund pred koncem zadel oba prosta meta za 106:104. Bookerju je uspelo izenačiti, a je tudi Richardson zadel dva prosta meta. Sunsi so imeli 23 sekund za zadnji napad, vendar se je Paul hitro odločil za prodor. Žoga se je po polaganju odkotalila iz obroča, DeAndre Ayton je bil tudi nezbran in na vrsti je bil skok za žogo s Porzingisom. Latvijec je skočil višje, a je nato Maxi Kleber žogo odbil v avt. Paul je prepustil odločilni met Bookerju, ki je prek iztegnjene roke Richardsona zadel trojko z desne strani. Po minuti odmora je ostalo še 1,5 sekunde, Dončić pa z osmih metrov iz težkega položaja ni bil natančen.

Carlisle po 14 mesecih znova s popolnim kadrom
Trener Dallasa Rick Carlisle je imel prvič po 4. decembru 2019 na voljo popoln kader. Nihče ni manjkal zaradi okužbe ali poškodbe. Po enajstih tekmah se je vrnil Kleber.

Phoenix je dobil zadnjih šest tekem z Dallasom. V letošnji sezoni je na vseh treh tekmah odločala končnica in vedno je bil v glavni vlogi sijajni Paul.

Mavericksi bi lahko v zadnjem napadu Phoenixa napravili še eno osebno napako, a tega niso uvideli. "Tega nismo izkoristili. To je bila velika napaka in tekma je bila tam, da jo zgrabimo. To gre na mojo kapo," je po koncu priznal Carlisle. S strokovnim štabom ni bil zadovoljen niti Porzingis, ki je dosegel 19 točk ob desetih skokih.

"Bolje igram, ko sem na parketu dlje časa naenkrat in lahko ujamem pravi ritem. Morda bi moral to bolje dopovedati strokovnemu štabu," je dejal visokorasli Latvijec.

Po gostovanju v Atlanti sedem zaporednih domačih tekem
Dallas je imel januarja ogromno težav. Kmalu bo odigrana že tretjina rednega dela sezone in novih spodrsljajev si Mavericksi ne smejo več privoščiti. V sredo jih čaka gostovanje v Atlanti.

Sledilo bo sedem tekem na domačem parketu, a v American Airlines Centru ima le dve zmagi in že šest porazov. Februar bo ključni mesec v boju za mesta v končnici, saj nato do konca rednega dela spored ne bo več tako ugoden.

Monk s predstavo kariere shladil Vročico
Miami je izgubil proti Charlottu s 121:129 po podaljšku. Malik Monk je imel večer kariere na Floridi, Vročico je shladil s 36 točkami, kar devetkrat je bil natančen izza črte. Postavil je klubski rekord Sršenov za rezervista, saj še nihče v zgodovini franšize ni presegel 35 točk do današnjega večera.

Goran Dragić in soigralci so popustili v odločilnih trenutkih. Foto: AP

Dragiću met ni stekel
Goran Dragić, ki je izpustil zadnje tri tekme, je tokrat začel na klopi. V 25 minutah je prispeval 3 točke, 8 podaj in 7 skokov, a nikakor ni ujel ritma v napadu (1/9 iz igre, 1/4 za tri). Jimmy Butler je bil najboljši strelec podprvakov s 25 točkami, Bam Adebayo je zbral 23 točk in 9 skokov.

Miami zapravil 10 točk naskoka v zadnjih treh minutah
Tyler Herro je tri minute pred koncem zadel trojko za vodstvo Miamija s 111:101. Sršeni so odgovorili s sedmimi zaporednimi točkami, nato pa je Adebayo z zabijanjem povišal na 113:108 minuto pred koncem.

Malik Monk je zadel devet trojk iz 13 poskusov. Foto: AP

Devonte Graham je zadel oba prosta meta. Miami ni uspel priti do izdelanega meta in veteran Andre Iguodala je zgrešil trojko. Po minuti odmora je razigrani Monk z metom z osmih metrov izenačil. Butler je zgrešil ob pisku sirene in na vrsti je bil podaljšek.

V dodatnih petih minutah so Sršeni leteli po parketu. Gordon Hayward je dvakrat zaključil akcijo s polaganjem, Graham je zadel trojko, zmago pa sta potrdila LaMelo Ball in Monk z zadetima prostima metoma v zadnje pol minute.

Prvaki uspešno končali dolgo turnejo na Vzhodu
Atlanta se je zelo dobro upirala LA Lakersom, ki so do zmage prišli z odlično obrambo v končnici (99:107). Prvaki so končali turnejo na Vzhodu s petimi zmagami in dvema porazoma.

Trae Young (25 točk in 16 podaj) je odlično vodil igro Atlante, s številnimi prodori je povzročal velike težave obrambi Jezernikov in poskrbel za prednost s 76:70 dve minuti pred koncem tretje četrtine.

LeBron James je 9 od 21 točk dosegel v zadnjih 72 sekundah tekme v Atlanti. Foto: Reuters

Caruso prevesil tehtnico na stran Lakersov
Trener prvakov Frank Vogel je stavil na Alexa Carusa, ki je zrežiral delni izid 16:0. Blestel je v obrambi, ukradel nekaj ključnih žog in 26-letnik, ki je še predlani igral v razvojni ligi za South Bay Lakerse in sploh ni bil med izbranimi na naboru, je neverjetno napredoval v zadnjih dveh sezonah.

Young je s trojko z enajstih metrov znižal na 97:98, a je nato LeBron James (21 točk, 9 podaj in 7 skokov) nanizal devet točk v zadnji minuti in 12 sekundah.

"Alex je eden najboljših igralcev v naši ekipi. Vedno je pripravljen v odločilnih trenutkih. V Bostonu je v soboto v zadnjem napadu preusmeril žogo in Celticsom ni uspelo priti do lahkega polaganja. Tokrat je ukradel dve pomembni žogi," je Carusa pohvalil Vogel.

Navijačica Atlante razjezila Jamesa
V State Farm Areni se je zbralo 1.341 gledalcev. Tej dvorani v Los Angelesu rečejo kar vzhodni Staples Center, saj je vsako leto polovica dvorane navijačev Jezernikov. Tokrat seveda ni bilo tako, dve navijačici Atlante ste se celo zapletli v besedni obračun z Jamesom, ena je tudi snela masko, a je hitro pristopil varnostnik.

Preloženih že 23 tekem
Vodstvo Lige NBA je preložilo še 23. tekmo, tokrat med Denver in Detroitom. Razlog so protokoli lige v boju proti novemu koronavirusu, zaradi česar Detroit ni imel na voljo vsaj osmih igralcev.

Tekme 1. februarja:
MIAMI – CHARLOTTE
* 121:129 (29:28, 28:26, 25:34, 31:25)
Butler 25 (9/17 iz igre) in 9 skokov, Adebayo 23 in 9 skokov, Strus 19 (5/9 za tri), Robinson 16, Olynyk in Herro po 11, Iguodala 9, Achiuwa 4, Dragić 3 (1/9 iz igre, 1/4 za tri), 8 podaj in 7 skokov v 25 minutah; Monk 36 (11/18 iz igre, 9/13 za tri), Graham 24 (6/11 za tri), Zeller (12 skokov) in Hayward po 19, Ball 14, Bridges 7, Washington 6, Martin 4.
* - po podaljšku

DALLAS – PHOENIX
108:109 (22:22, 31:25, 29:30, 26:32)
Dončić 25 (7/19 iz igre, 1/4 za tri, prosti meti 10/11), 8 podaj in 5 skokov v 38 minutah, Richardson 24 (9/16 iz igre), Porzingis 19 in 10 skokov, Hardaway 18 (3/7 za tri), Brunson 11, Finney Smith 5, Cauley Stein 4, Kleber 2; Paul 34 (14/20 iz igre, 4/7 za tri), 9 skokov in 9 podaj, Booker 24 (4/8 za tri), Kaminsky 11, Johnson, Bridges in Ayton (17 skokov) po 10, Galloway 6, Moore in Crowder po 2.

ATLANTA – LA LAKERS 99:107
Young 25 (7/15 iz igre, prosti meti 10/11) in 16 podaj, Collins 22, Capela 16 in 13 skokov, Huerter 10; Davis 25 (10/14 iz igre), James 21 (5/12 iz igre, 2/6 za tri), 9 podaj in 7 skokov, Harrell 19, Scröder 16, Caldwell Pope 11.

CLEVELAND – MINNESOTA 100:98
Sexton 26 (7/17 iz igre), Allen 23 in 18 skokov, Garland 19 in 11 podaj, Osman 10; Russell 18, Edwards 13, Reid in Nowell po 12.

CHICAGO – NEW YORK 110:102
Markkanen 30 (6/12 za tri), LaVine 21, White in Young po 13; Randle 23, 11 skokov in 7 podaj, Burks 18, Quickley 16.

MILWAUKEE – PORTLAND 134:106
Holiday 22 (10/14 iz igre), Portis 21 (9/13 iz igre), G. Antetokounmpo 18 (8/11 iz igre), Middleton 17 (4/4 za tri) in 9 podaj; Little 30 (11/18 iz igre), Lillard 17, Simons 15.

NEW ORLEANS – SACRAMENTO 109:118
Ingram 20, Williamson 17 in 8 skokov, Hart 15 in 13 skokov; Fox 38 (14/24 iz igre) in 12 podaj, Barnes 24 (5/9 za tri), Holmes 17 in 10 skokov, Hield 16 (4/15 za tri).

OKLAHOMA CITY – HOUSTON 106:136
Gilgeous Alexander 19, Diallo in Bazley po 15; Gordon 25 (5/9 za tri), Wood (11 skokov) in Wall (4/5 za tri) po 18, Cousins 17 (5/9 za tri).

SAN ANTONIO – MEMPHIS 102:133
Johnson 25 in 10 skokov, DeRozan 14, Aldridge 12; Dieng 19 in 9 skokov, Clarke 18, Melton (5/9 za tri) in Anderson po 17, Morant (8 podaj) in Brooks po 13.