Luka Dončić je povzročal ogromne težave obrambi Blazersov. Foto: Reuters

22-letni Ljubljančan je bil na parketu 39 minut. Obramba Portlanda ni imela rešitve zanj. Prevečkrat je poskušal s težkimi meti izza črte, zadel je le štiri od 13 poskusov za tri točke. Tim Hardaway je bil natančnejši, zadel je sedem trojk in dosegel 25 točk. Mavericksi so zadeli 19 trojk. Slab večer je imel Kristaps Porzingis, ki je zbral le 11 točk (3/11 iz igre).

CJ McCollum je odigral šele tretjo tekmo po poškodbi stopala, ko je moral počivati dva meseca. Zadel je sedem trojk, Damian Lillard pa je bil izza črte natančen štirikrat. Udarna naveza Portlanda je blestela v končnici. McCollum je zbral 32 točk, Lillard pa 31, potem ko je že do odmora nanizal 22 točk.

Damian Lillard, CJ McCollum in Carmelo Anthony so skupaj zbrali 81 točk. Foto: Reuters

V zadnjih osmih minutah so bili Blazersi boljši kar s 24:12. Trener Terry Stotts se je veselil 500. zmage v karieri, Portland pa je dobil sedem od zadnjih devetih tekem. Poškodovana sta bila Jusuf Nurkić (ves čas je stal ob klopi in navijal za soigralce) in Zach Collins. Pri Dallasu sta manjkala Dorian Finney Smith (sredi tedna je postal oče) in Willie Colley Stein (karantena).

Dončić – Lillard 22:22 (do odmora)
Dončić, ki je blestel v sredo proti LA Clippersom, je odlično odprl tekmo. Zadel je dve trojki z leve strani. Gostitelji so odgovorili s trojkami. McCollum, Lillard in Robert Covington so poskrbeli za vodstvo s 24:16.

Sredi druge četrtine je Dončić poskrbel za potezo tekme, ko je podal nazaj do Hardawaya, ki je zadel trojko. Z Lillardom sta v zadnjih treh minutah pred odmorom dosegla vse točke. Obrambi nista imeli rešitev za oba zvezdnika, ki sta dosegla 22 točk v prvem polčasu. Portland je odšel na odmor z minimalno prednostjo (64:60).

Mavericksi blesteli v tretji četrtini
Ob koncu tretje četrtine Blazersi tri minute in pol niso dosegli točke. Dallas je z delnim izidom 9:0 prevzel vodstvo (86:93). Dončić je nato s polaganjem in dodatnim prostim metom poskrbel za najvišjo prednost na tekmi (90:98), a je Carmelo Anthony s trojko zaključil tretjo četrtino (93:98).

Blazersi zadevali z vseh položajev
Osem minut pred koncem je bil Dallas v odličnem položaju po košu Hardaway (101:107). Ključen je bil delni izid 9:0, ko so gostitelji bolj zavzeto odigrali v obrambi. Rodney Hood in Lillard sta zadela izza črte. Zmago sta nato s trojkama potrdila še McCollum in Covington, ki je 33 sekund pred koncem povišal na 121:114. To je bila 22. trojka Blazersov.

"Šele devetič sem bil na parketu (vključno s treningi) po 16. januarju. Nisem še ujel pravega ritma. Nekaj metov res ni bilo racionalnih. 23 metov je veliko v 28 minutah," je povedal McCollum, ki je prikazal najboljšo predstavo po vrnitvi.

Ekipi se bosta v Moda Centru še enkrat srečali v nedeljo.

Polom Miamija na domačem parketu
Miami je doživel polom v American Airlines Areni. Izbranci Erika Spoelstre so izgubili vse četrtine proti Indiani (110:137).

Na začetku drugega polčasa so Pacersi ušli (58:76). Gostje so tako rekoč vsak napad zaključili uspešno, obramba Miamija je bila katastrofalna.

Goran Dragić je 10 od 16 točk dosegel v zadnji četrtini, zadel je tudi dve trojki. Bam Adebayo je bil najboljši strelec Miamija z 20 točkami, Jimmy Butler jih je dodal 17. Indiana je dobila skok s 47:36. Malcolm Brogdon je bil najboljši igralec tekme, sedemkrat je bil natančen izza črte, zbral je 27 točk. Pacersi so zadeli 20 trojk, Miami pa le devet.

Donovan Mitchell je zrežiral novo zmago Utaha, ki ostaja na vrhu Lige NBA. Foto: Reuters

Mitchell še podaljšal negativni niz Toronta
Toronto je izgubil proti Utahu s 112:115 v Amalie Areni v Tampi. Raptorsi so še minuto in pol pred koncem vodili s 110:105, potem ko sta Norman Powell in Kyle Lowry zadela dve zaporedni trojki.

V končnici je odgovornost prevzel Donovan Mitchell, ki je najprej zadel dva prosta meta, nato pa je po polaganju dodal še prosti met. Po zgrešenem metu Lowryja je s petih metrov poskrbel za vodstvo vodilne ekipe v ligi. Veteran Mike Conley je dodal dva prosta meta pet sekund pred koncem (112:115). Zadnji napad je imel Toronto, a je Pascal Siakam zgrešil trojko z leve strani. Žoga je dvakrat zaokrožila po obroču, vendar ni šla skozi mrežico.

Mitchell je osem od 31 točk dosegel v zadnji minuti in pol. Raptorsi so izgubili sedmič zapored prvič po januarju 2012.

Houston že mesec in pol brez zmage
V precej večji krizi je Houston, ki je izgubil 19-krat zapored, kar je nov klubski negativni rekord. Rocketsi so popustili v drugem polčasu proti Detroitu (100:113). Christian Wood, Victor Oladipo in John Wall so odigrali šele četrto tekmo skupaj v tej sezoni. D. J. Augustin in D. J. Wilson sta debitirala v dresu Raket, prišla sta iz Milwaukeeja, Buckse je okrepil P. J. Tucker. Houston, ki je zadnjič zmagal 4. februarja, bo v nedeljo gostil Oklahomo.

Murray s trojko izsilil podaljšek
Denver se je v dramatični končnici v Ball Areni izvlekel v podaljšek in nato ugnal Chicago s 131:127.

Osem minut pred koncem je Coby White s trojko poskrbel za lepo prednost Bikov (89:103). Nuggetsom se je uspelo približati, Jamal Murray pa je štiri desetinke pred koncem rednega dela zadel trojko za podaljšek (116:116).

V dodatnih petih minutah sta bila neustavljiva skupaj z Nikolo Jokićem. Oba sta prispevala po 34 točk. Vlatko Čančar tokrat ni dobil priložnosti za igro.

Tekme 19. marca:
MIAMI - INDIANA
110:137 (30:32, 28:36, 24:31, 28:38)
Adebayo 20 (8/11 iz igre) in 8 skokov, Butler 17 (6/10 iz igre), Dragić 16 (6/10 iz igre, 2/4 za tri, prosti meti 2/2), 3 podaje in 2 skoka v 24 minutah, Herro 15, Vincent 9, Olynyk, Okpala in Nunn po 7, Robinson 6, Achiuwa 4, Silva 2; Brogdon 27 (10/12 iz igre, 7/9 za tri), McDermott in J. Holiday (5/8 za tri) po 17, McConnell 16 (8/9 iz igre) in 15 podaj, Sabonis 13 in 15 skokov, Turner in Lamb po 12, LeVert 8, Bitadze in Sumner po 6, A. Holiday 3.

PORTLAND - DALLAS
125:119 (37:33, 27:27, 29:38, 32:21)
McCollum 32 (11/23 iz igre, 7/13 za tri), Lillard 31 (10/19 iz igre, 4/10 za tri), Anthony 18 (3/5 za tri), Kanter 14 in 9 skokov, Covington 11, Trent 7, Hood 6, Little in Jones po 3; Dončić 38 (15/27 iz igre, 4/13 za tri, prosti meti 4/5), 9 skokov in 9 podaj v 39 minutah, Hardaway 25 (7/11 za tri), Kleber 16, Porzingis 11 in 8 skokov, Burke 10 (4/4 iz igre), Brunson 9, Iwundu 6, Richardson 4.

BOSTON - SACRAMENTO 96:107
Brown 19 in 11 skokov, Walker 16, Tatum 15, Theis 14; Fox 29 (11/20 iz igre), Holmes 25 in 11 skokov, Hield 22 (6/13 za tri), Barnes 15 in 13 skokov.

CLEVELAND - SAN ANTONIO 110:116
Sexton (12/25 iz igre) in Garland (8 podaj) po 29, Stevens in Allen po 11; Johnson 23 (9/19 iz igre) in 21 skokov, Murray 22, DeRozan 20, White 17.

ORLANDO - BROOKLYN 121:113
Gordon 38 (14/20 iz igre, 7/8 za tri), Fournier 31 (6/8 za tri), Vučević 22, 14 skokov in 8 podaj; Irving 43 (19/31 iz igre), Harden 19 (4/15 iz igre) in 9 podaj, Harris 16.

TORONTO - UTAH 112:115
Siakam 27 (4/10 za tri), Powell in VanVleet po 17, Boucher 16, Anunoby 15; Mitchell 31, Ingles 19 (5/6 za tri), Gobert (16 skokov) in Conley po 15.

HOUSTON - DETROIT 100:113
Wall 21, Oladipo 19, Wood 18 in 11 skokov; Jackson 23 (5/5 za tri), Bey 20, Grant 18.

MEMPHIS - GOLDEN STATE 103:116
Allen in Morant po 14, Clarke 13, Valančiunas 10 in 16 skokov; Wiggins 40 (6/11 za tri), Poole 25, Lee 21, Curry ni igral.

DENVER - CHICAGO * 131:127
Jokić 34 (14/23 iz igre), 15 skokov in 9 podaj, Murray 34 (12/20 iz igre, 6/7 za tri), Porter 19, Barton 16, Čančar ni igral; LaVine 32 (10/20 iz igre), Porter 22, White 17 (3/3 za tri), Young 11 in 10 skokov.